Lechia Gdańska uległa Motorowi Lublin 0-1 w spotkaniu 2. serii Fortuna I Ligi. Gola na wagę zwycięstwa zespołu z Lublina strzelił w doliczonym czasie gry debiutant Bartosz Wolski.

Obie drużyny startowały do spotkania 2. serii Fortuna I Ligi w glorii zwycięzców inauguracyjnej serii. Naturalne były więc apetyty fanów drużyn oczekujących kolejnych punktów. Lepiej zaczął spadkowicz z ekstraklasy, przeprowadzając w pierwszym kwadransie dwie groźne akcje. Najpierw Diabate miał dwie możliwości oddania uderzenia z pola karnego – z obu skorzystał, ale też oba zostały przyblokowane. W 12. minucie  z dystansu strzelał Fernandez, a mający problemy z tą próbą lubelski bramkarz Budziłek zdołał przerzucić uderzenie nad poprzeczką. Następnie ofensywnych prób obu drużyn nie brakowało, jednak nie wynikało z nich zagrożenie rywali. W końcówce pierwszej części Lechia chwilowo zamykała lublinian we własnym polu karnym, ale również do konkretnych okazji pod bramką  gości nie doszło.

Dwa kwadranse po przerwie gra była wyrównana, ale toczyła się głównie w środku boiska. Choć próbowali jedni i drudzy, zaangażowanie zawodników w ofensywę było niewielkie. W ostatnich piętnastu minutach mecz się ożywił za sprawą podkręcenia tempa przez gdańszczan. W pomocy błyszczał Conrado, a strzałami z dystansu niepokoili Budziłka Kapić oraz Jan Biegański. W 82. minucie w narożnik bramki mierzył Luis Fernandez, ale futbolówka również nie dotarła do celu.

Gdy jednak wszystko wskazywało na bezbramkowy rezultat w tym spotkaniu, lewą stroną pobiegł Rybicki, zagrał na środek pola karnego, a tam nie atakowany przez nikogo Bartosz Wolski płaskim strzałem zaskoczył Mikułkę.

Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć, a gracze Motoru kontynuują dobrą passę od finiszu tamtego sezonu, kiedy w każdym spotkaniu szalę zwycięstw przechylają w końcówce.

Lechia Gdańsk – Motor Lublin 0:1 (0:0)

Bartosz Wolski 90′ (+2)

Lechia Gdańsk: Mikułko – Piła, Brzęk, Neugebauer, Kałahur, Biegański, Diabate, Fernandez, Szczepański (72. Kapić), Sezonienko (72. Conrado), Zjawiński.
Motor Lublin: Budziłek – Wójcik, Szarek, Rudol (46. Zbiciak), Luberecki, Wojtkowski (46. Wolski), Scalet (76. Lis), R. Król, M. Król, Ceglarz (72. Rybicki), Wełniak (57. Śpiewak).