Świderski

Dziś w nocy odbyło się spotkanie 2. kolejki fazy grupowej Leagues Cup pomiędzy Charlotte FC, a meksykańskim klubem Nexaca. Karol Świderski wpisał się na listę strzelców i dołożył do tego dwie asysty. Dobre spotkanie zaliczył też Kamil Jóźwiak notując ostatnie podanie.

Turniej Leagues Cup jest nowym wydarzeniem, w którym biorą udział drużyny ze Stanów Zjednoczonych oraz Meksyku. Drużyna Charlotte FC pewnie pokonała przeciwnika 4:1, a jednym z liderów tego spotkania był Karol Świderski. Polak już w 6. minucie wpisał się do protokołu meczowego asystując przy bramce Brandta Bronico. Sam też zameldował się na liście strzelców w 42. minucie trafiając do bramki kolanem. Przy jego bramce ostatnim podaniem popisał się drugi z grających w Charlotte Polaków – Kamil Jóźwiak. Warto nadmienić, że w Charlotte gra jeszcze jeden Polak Jan Sobociński. Do pierwszej połowy doliczono siedem minut i to wystarczyło aby trafić jeszcze jednego gola ”do szatni”. Znów dogrywał Świderski, a akcję zakończył Kanadyjczyk Arfield.

Karola w 77. minucie spotkania zmienił Agyemang, co mimo wszystko okazało się dobrym ruchem, bo właśnie zmiennik Świderskiego podwyższył wynik na 4:0. Dwie minuty później do siatki trafili zawodnicy z Meksyku. To jednak nie odmieniło losów spotkania. Dzięki temu zwycięstwu Charlotte FC melduję się w fazie pucharowej rozgrywek.

2. kolejka grupy południowej czwartej Leagues Cup:

Charlotte FC – Club Necaxa 4:1 (3:0)

6′ 1:0 Brandt Bronico (asysta Karola Świderskiego)

42′ 2:0 Karol Świderski (asysta Kamila Jóźwiaka)

45+7′ 3:0 Scott Arfield (asysta Karola Świderskiego)

87′ 4:0 Patrick Agyemang

89′ 4:1 Vicente Poggi