Hubert Hurkacz wraz z Amerykaninem Francesem Tiafoe pokonali w 1/8 finale deblowego ATP 500 w Waszyngtonie Sebastiana Kordę i Christophera Eubanksa. Mimo przegranej w pierwszym secie Hurkacz oraz Tiafoe podnieśli się i zwyciężyli w kolejnych dwóch partiach.

To była udana inauguracja turnieju w Waszyngtonie dla Huberta Hurkacza i Francesa Tiafoe. Pierwszy set co prawda nie wyszedł po myśli duetu polsko-amerykańskiego, ale następne dwa były już na ich korzyść.

Mecz rozpoczął się od próby przełamania Kordy i Eubanksa. Niestety Amerykanie wybronili dwa breakpointy, a w kolejnych gemach zagrali koncertowo. Dwukrotnie przełamali Hurkacza i Tiafoe (w czwartym i ósmym gemie), lepiej wyglądali też przy siatce dzięki czemu zwyciężyli 6:2 wykorzystując drugą piłkę setową.

Drugi set wyglądał już o wiele lepiej z perspektywy polskiego i amerykańskiego tenisisty. W drugim gemie niewiele brakowało i Hurkacz wraz z Tiafoe odebraliby podanie swoim rywalom. Ostatecznie nie doszło tego. Kolejne szansę pojawiły się w szóstym, a potem ósmym gemie. Ponownie jednak duet polsko-amerykański nie potrafił z tego skorzystać. Następne pięć gemów było już zdecydowanie bardziej wyrównanych, przez co doszło do tie-breaka. W nim aż trzykrotnie Hurkacz i Tiafoe mogli zakończyć tego seta na swoją korzyść, a zrobili to dopiero przy czwartej piłce setowej wygrywając 11-9.

Zatem do rozstrzygnięcia 1/8 finału potrzebny był super tie-break. Bardzo długo układał się on po myśli serwujących. Dopiero w czternastym punkcie serwis przegrali Korda i Eubanks, a chwilę później piłkę na mecz wykorzystali Hurkacz i Tiafoe zwyciężając 10-7 i w całym meczu 2:1.

W ćwierćfinale Hubert Hurkacz i Frances Tiafoe zmierzą się z Lloydem Glasspolem&Harrim Heliovaarą lub Fabrice Martinem&Hugo Nysem.

1/8 finału deblowego WTA 500 w Waszyngtonie:

Hubert Hurkacz/Frances Tiafoe – Christopher Eubanks/Sebastian Korda 2:1 (2:6, 7:6 [11-9], 10:7)