fot: Fortuna 1 Liga

Po dwóch golach Mateusza Maka i trafieniu Adriana Błąda GKS Katowice pokonał Chrobrego Głogów, dla którego trafienie zanotował Rafał Wolsztyński.

Mecz rozpoczął się od aktywnych działań gospodarzy, którzy już w 1. minucie stworzyli pierwszą okazję, lecz dośrodkowanie Bougaidisa zostało zablokowane, co skutkowało rzutem rożnym. W odpowiedzi, w 3. minucie, GKS odpowiedział szybko, ale uderzenie Marca przeszło nad poprzeczką. Chrobry próbował również zaatakować, jednak ich prostopadłe podanie do Marca w 5. minucie było niecelne i zakończyło się przechwyceniem przez bramkarza rywala. W 15. minucie GKS miał rzut wolny, co stanowiło szansę na dośrodkowanie piłki w pole karne rywala, jednak akcja nie przyniosła bramki. Gospodarze nie poddawali się i w 20. minucie świetna akcja zaowocowała pewnym strzałem Adriana Błąda, który zdobył gola, dając swojej drużynie prowadzenie. Jednakże Chrobry szybko odpowiedział i w 22. minucie Rafał Wolsztyński głową zdobył bramkę wyrównującą wynik. W 30. minucie GKS miał korner, lecz nie wykorzystał tej okazji.

Po przerwie miejscowi kibice liczyły na więcej efektów ze strony swojej GKS i się nie przeliczyli.W 66. minucie Chrobry otrzymał rzut wolny na wprost bramki rywala, jednak niecelne uderzenie Wolsztyńskiego nie przyniosło efektu. Równo po minucie, w 67. minucie, trener GKS dokonał zmian w składzie, wprowadzając Mateusza Maka i Jakuba Araka. Pokerowa zagrywka okazała się strzałem w „10”. Dwie minuty później Arak podał do Maka, który dał Katowicom prowadzenie. W 73. minucie Mak zdobył kolejnego gola, jednak VAR skonsultował sytuację, ale decyzja o uznaniu gola pozostała niezmieniona. Cztery minuty później, w 77. minucie, Mak był bliski hat-tricka, ale jego strzał nad poprzeczką nie przyniósł mu tego osiągnięcia. Chrobry dokonał zmian w składzie, próbując odwrócić losy meczu, ale GKS utrzymał przewagę. Mecz został wydłużony o 5 minut, ale wynik 3:1 na korzyść GKS-u Katowice utrzymał się do ostatniego gwizdka. Mateusz Mak odegrał kluczową rolę w zwycięstwie GKS-u, zdobywając dwa gole i zapewniając drużynie cenne trzy punkty na własnym boisku.