W swoim premierowym meczu na Mistrzostwach Świata U-19 reprezentantki Polski pokonały Meksykanki 3:1.

W pierwszym secie Polki totalnie zdemolowały bezradne Meksykanki. Biało-czerwone szybko zdobyły przewagę, którą później jedynie powiększały obnażając wszystkie słabości rywalek. Siatkarki z Ameryki Północnej nie mogły znaleźć sposobu na nasze reprezentantki. Podopieczne Waldemara Kawki pewnie wygrały pierwszą odsłonę 25:11.

W drugim secie Polki szybko wypracowały sobie cztery punkty przewagi i wyszły na prowadzenie 5:1. Po tym punkcie na chorwackiej hali mieliśmy bardzo długą przerwę, spowodowaną problemami organizacyjnymi. Trwało to dobre 20 minut i miało chodzić o błąd w zapisie wyniku. Po tej przerwie Meksykanki zdołały wyrównać i toczyły wyrównany bój z naszymi zawodniczkami. W końcówce Polki znów zdołały odjechać rywalkom i wygrały drugą partię 25:19.

Trzeci set zaczął się dla reprezentacji Polski wyśmienicie. Polki prowadziły 13:6 i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo. Meksykanki zdołały jednak odwrócić przebieg gry. Najpierw wyrównały wynik, a kilka chwil później prowadziły 18:16. Biało-czerowne zdołały wyrównać, ale końcówka należała zdecydowanie do siatkarek z Meksyku. Polki przegrały trzecią partię 20:25.

Czwarta odsłona to istny rollercoaster. Najpierw na wyraźnym prowadzeniu były Polki. Następnie Meksykanki wyrównały i wypracowały sobie 3 „oczka” zaliczki. Chwilę później biało-czerwone znów doprowadziły do remisu. W końcowej fazie seta ponownie na trzypunktowym prowadzeniu były siatkarki z Ameryki Północnej. Nie minęło dużo czasu, a Polki po raz kolejny zdołały wrócić do gry. W końcówce seta na tablicy wyników widniał rezultat 19:19. Ostatecznie naszym reprezentantką udało się wyrwać zwycięstwo. Polki zwyciężyły w czwartym secie 27:25 a w całym meczu 3:1.