Fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

We wtorek Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle potwierdziła zakontraktowanie nowego środkowego. Do mistrzów Europy dołączy Andreas Takvam.  

Norweg do PlusLigi po raz pierwszy trafił już w 2014 roku, kiedy to bronił barw Effector Kielce. Po dwóch sezonach wyjechał do Niemiec, gdzie występował w VfB Friedrchshafen. W 2019 roku powrócił do Polski. Cztery ostatnie sezony Takvam spędził w Ślepsku Malow Suwałki. W ostatnim sezonie prezentował się solidnie. Regularnie zdobywał powyżej 10. „oczek” w spotkaniu, regularnie punktował również na bloku. Reprezentant Norwegii będzie miał w Kędzierzynie-Koźlu sporą konkurencję. Na jego pozycji występują równiez David Smith, Dmytro Pashytskyy oraz Twan Wiltenburg.

ZAKSA to ten typ klubu, jakiego szukałem od dłuższego czasu, tym bardziej oferta z Kędzierzyna-Koźla bardzo mnie ucieszyła i nie musiałem się nad nią zastanawiać zbyt długo. Przed najbliższym sezonem stawiam sobie ambitne cele, chciałbym razem z ZAKSĄ sięgać po kolejne trofea.” – powiedział w wywiadzie dla klubowych mediów Takvam.

Transfer reprezentanta Norwegii był drugim i ostatnim przeprowadzonym przez ZAKSĘ przed nadchodzącym sezonem. Oznacza to, że Kędzierzynianie skompletowali kadrę na rozgrywki 2023/2024.

Kadra Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na sezon 2023/2024:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Przemysław Stępień
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Kluth
Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Wojciech Żaliński, Daniel Chitigoi
Środkowi: David Smith, Dmytro Pashytskyy, Twan Wiltenburg, Andreas Takwam
Libero: Erik Shoji, Korneliusz Banach
Trener: Tuomas Sammelvuo

Poprzedni artykułTrefl Sopot podpisuje kontrakt z reprezentantem Belgii
Następny artykułLekcja koszykówki od Hiszpanii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!