W pierwszym spotkaniu rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski Kotwica Kołobrzeg pokonała 2:1 drugi zespół Zagłębia Lubin.

Drużyna Zagłębia wyszła na prowadzenie w piątej minucie spotkania po golu Wojciecha Szafranka, który wykorzystał nieporozumienie bloku defensywnego Kotwicy i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Gospodarze już w dziewiętnastej minucie doprowadzili do wyrównania po golu Arona Stasiaka, który uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce Miedziowych. Po stracie gola Zagłębie zaatakowało i mogło wyjść na prowadzenie po strzale Kamila Sochania, które okazało się minimalnie niecelne. W 39. minucie Adam Ratajczyk uderzył zza pola karnego, a piłkę z wielkimi problemami wybronił Krystian Michalski.

W drugiej części spotkania zaatakowali gospodarze i w 54. minucie zakotłowało się pod bramką Michalskiego, akcje zakończył jeden z zawodników gospodarzy, który wybił piłkę poza pole karne. W 88. minucie Kacper Polak uderzył zza pola karnego, a piłkę wybronił pewnie Michał Matys. Po chwili gospodarze wyszli na prowadzenie po golu w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Tomasza Kaczmarka, który pokonał bramkarza rywali uderzeniem zza pola karnego.