fot: Rafał Bondaruk.Polski-Sport.com

W spotkaniu otwierającym trzecią kolejkę Fortuna 1 Ligi Znicz Pruszków pokonał 1:0 Zagłębie Sosnowiec, a gola na wagę zwycięstwa dla gospodarzy zdobył Paweł Moskwik.

Beniaminek od pierwszych minut próbował przejść inicjatywę i w dziewiątej minucie Patryk Czarnowski po składnej akcji celnym uderzeniem na bramkę Mateusza Kosa, który nie miał problemów z uderzeniem, które pewnie wyłapał. Po chwili ponownie groźną sytuację przeprowadzili zawodnicy z Pruszkowa, a na drodze uderzonej przez Tkaczuka piłki stanął ponownie Mateusz Kos. Zagłębie odpowiedziało uderzeniem Adriana Trocia, które okazało się niecelne. W 31. minucie Krystian Pomorski powinien wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale jego uderzenie okazało się niecelne. Znicz objął prowadzenie w 39. minucie spotkania gdy na listę strzelców wpisał się Paweł Moskwik.

Druga części spotkania była wyrównana, a pierwsze uderzenie kibice zobaczyli w 56. minucie, gdy Paweł Moskwik w dobrej sytuacji uderzył zbyt lekko i jego strzał obronił Kos. Przyjezdni nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze ustawioną defensywę gospodarzy i ograniczali się do strzałów z dystansu, które były blokowane bądź mijały bramkę rywali. Na indywidualną akcję zdecydował się Shumy Nagamatsu, a jego akcja w polu karnym została zatrzymana przez obrońców Zagłębia. Wprowadzony po przerwie Sebastian Bonecki zdecydował się na strzał z dystansu, który przeszedł obok bramki strzeżonej przez Miłosza Mleczko.