GKS Tychy

Cenne zwycięstwo nad Odrą Opole zanotował zespół GKS-u Tychy, który po golach Wiktora Niewiarkowskiego i Daniela Rumina wygrał 2:0. Tyszanie odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie i po trzech kolejkach plasują się na pierwszym miejscu w tabeli.

Pierwszą groźną sytuację goście stworzyli w dwudziestej trzeciej minucie, gdy na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Marcel Błachewicz, a w bramce fenomenalnie spisał się Artur Halucha, który uratował swój zespół przed stratą gola. W 35. minucie uderzał Mateusz Radecki i ponownie górą z pojedynku wyszedł Artur Haluch. W 40.minucie sędzia podyktował rzut karny dla Odry Opole, którego nie wykorzystał Maciej Makuszewski, którego strzał wybronił Maciej Kikolski.

Na początku drugiej części spotkania Wojciech Kamiński otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i Odra musiała kończyć mecz w osłabieniu. Tyszanie po chwili mogli wykorzystać grę w przewadze, ale strzał Bartosza Śpiączki wybronił bramkarz rywali. GKS wyszedł na prowadzenie w 79. minucie po golu Wiktora Niewiarowskiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i goście mogli świętować trzecie zwycięstwo w sezonie. Dla Odry była to pierwsza strata punktów w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w sezonie. W doliczonym czasie gry wynik podwyższył Daniel Rumin.