W pierwszym meczu III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów Raków Częstochowa pokonał u siebie cypryjski Aris Limassol 2:1. „Medaliki” zrobiły tym samym kolejny krok do awansu do najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie.

Mecz dla Rakowa lepiej rozpocząć się nie mógł. Już w 7. minucie piłkę na własnej połowie stracił Steeve Yago. Futbolówkę kapitalnie odebrał Tudor i ruszył prawą stroną. Następnie dobrze zacentrował w pole karne, a do pustej bramki piłkę skierował zamykający akcję Vladyslav Kocherhin. W dalszej części spotkania Raków jeszcze kilkakrotnie próbował zaskoczyć Cypryjczyków dośrodkowaniami, ale nic z tego nie wynikało. „Medaliki” przez większość czasu zmuszeni byli do gry defensywnej, która z reguły kończyła się chaotycznymi wybiciami na oślep. Aris dobrze naciskał pressingiem, przez co Częstochowianie mieli ogromne problemy z wyprowadzeniem piłki. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny spod Jasnej Góry.

Początek drugiej części spotkania zdecydowanie należał do Rakowa. Częstochowianie w końcu zaczęli mądrzej grać piłką i stwarzali zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich. W 60. minucie gry kapitalną indywidualną akcją popisał się Marcin Cebula. Polak został jednak sfaulowany w polu karnym, a sędzia Duje Strukan nie miał wątpliwości – jedenastka. Do piłki podszedł Fabian Piasecki i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Po godzinie gry w Częstochowie Raków prowadził już 2:0. W 72′ „Medaliki” wyszły z kolejną akcją. W tak zwanym międzyczasie na boisku pojawił się czterokrotny reprezentant Polski – Mariusz Stępiński. Kilka minut później w pole karne ponownie centrował Fran Tudor, ale Vladyslav Kocherhin nie zdołał sięgnąć piłki. W samej końcówce na lewą nogę piłkę przełożył sobie Mayambela i huknął po dalszym słupku i ostudził entuzjazm polskich kibiców przed rewanżem. Kovačević mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. Cypryjczycy złapali kontakt, ale na szczęście nie byli w stanie wyrównać. Raków Częstochowa pokonał u siebie Aris Limassol i przybliżył się do awansu do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 19:00.