We wtorkowym starciu o Puchar Gampera FC Barcelona pokonała Tottenham 4:2. Swoją cegiełkę do wyniku dołożył Robert Lewandowski, który otworzył wynik meczu. Polak równocześnie strzelił pierwszą bramkę dla Blaugrany na Estadi Olímpic Lluís Companys.

„Duma Kataloni” mecz rozpoczęła od fantastycznej akcji zapoczątkowanej przez Oriola Romeu. Hiszpan świetnie zagrał do wybiegającego Raphinhi, który dobrze dośrodkował do Roberta Lewandowskiego. Polak bez zastanowienia huknął na dalszy słupek i już w 3. minucie umieścił piłkę w siatce, otwierając tym samym wynik meczu.

Po pierwszej połowie Blaugrana, po dwóch bramkach Oliviera Skipp’a przegrywała jednak 1:2.

W drugiej części spotkania Lewandowski zagrał zaledwie 16 minut. Po tym czasie zmienił go wracający do formy Ferran Torres, który strzelił w tym meczu bramkę i zanotował asystę. Dla Barcelony do siatki trafiali jeszcze Ansu Fati, oraz Abdessamad Ezzalzouli. Na Estadi Olympics Lluis Companays kibiców „Dumy Kataloni” zachwycił także „diament” La Masii – Lamine Yamal – który zanotował bardzo udaną zmianę, asystując wcześniej wspomnianemu Torresowi.

FC Barcelona ostatecznie pokonała Tottenham 4:2 i sięgnęła po puchar Gamera.