Hubert Hurkacz i Mate Pavić pokonali parę Glasspool/Heliovaara, w meczu pierwszej rundy debla ATP 1000 w Toronto.

Polsko-Chorwacka para meczu nie rozpoczęła dobrze i rywale już na początku seta mieli trzy piłki na przełamanie, których nie wykorzystali. Hurkacz wraz z Pavicem w kolejnych gemach grali niemalże bezbłędnie i zanotowali serię pięciu wygranych gemów z rzędu. Ostatecznie wygrali pierwszego seta 6:2.

Drugi set był bardziej wyrównany i każda z par bardzo dobrze serwowała i pewnie wygrywała gemy przy własnych zagrywkach. Brytyjczyk i Fin dali się przełamać w jedenastym gemie, a w kolejnym reprezentant Polski i Chorwacji wykorzystali drugą piłkę meczową i całego seta 7:5.

I runda:

Hubert Hurkacz (Polska) / Mate Pavić (Chorwacja) – Lloyd Glaspool (Wielka Brytania) / Harri Heliovaara (Finlandia) 6:2, 7:5