Po braku awansu do najlepszej ósemki trwających Mistrzostw Świata U-19, Polki w środę rozpoczęły rywalizacje o miejsca 9-16. Ich pierwszym przeciwnikiem była reprezentacja Egiptu, z którą biało-czerwone poradziły sobie bardzo dobrze, wygrywając 3:1.

Pierwszego seta podopieczne Waldemara Kawki rozegrały po prostu koncertowo. Polki od samego początku dominowały, co sprawiało, że tylko powiększały przewagę nad Egipcjankami. Rywalki nie miały w tej partii absolutnie nic do powiedzenia i uległy naszej reprezentacji 12:25.

Druga partia była już dużo bardziej wyrównana. Obie drużyny grały punkt za punkt aż do samego końca. Polki miały w górze piłkę setową, ale po raz kolejny już w tym turnieju jej nie wykorzystały. Ponownie się to na nich zemściło. Egipcjanki bowiem wyrównały, doprowadziły do gry na przewagi i… wygrały 27:25.

Trzeci set mimo wyrównanego początku miał jednak zupełnie inne oblicze. Polki zdołały odskoczyć rywalkom na kilka punktów i nie zaprzepaściły już takiej zaliczki. Zawodniczki Waldemara Kawki pewnie pokonały Egipcjanki 25:17.

Czwarta odsłona rozpoczęła się dla Polek fatalnie. W pierwszej fazie seta Egipcjanki były skuteczniejsze i w pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet 5 punktów (8:3). Biało-czerwone wróciły jednak „zza światów” i doprowadziły do wyrównania (12:12), a potem poszło z górki. Polki seryjnie zaczęły zdobywać kolejne punkty nie dając rywalkom najmniejszych szans na odwrócenie losów meczu. Nasze siatkarki ponownie zwyciężyły 25:17, a cały mecz wygrały 3:1. Docenić należy świetną postawę Maryny Podlaskiej, która zdobyła aż 25 punktów, oraz Zofii Sobanty, która po słabym meczu z Chorwatkami zagrała na miarę swoich możliwości i zdobyła dla naszego zespołu 21 „oczek”.

Zwycięstwo to oznacza, że w czwartek Polki zagrają o miejsca 9-12. W czwartek o godzinie 19 podejmą one reprezentację Argentyny.

Mistrzostwa Świata U-19 – mecze o miejsca 9-16
Polska U19 – Egipt U19 3:1 (25:12, 25:27, 25:17, 25:17)