W swoim ostatnim meczu na Mistrzostwach Świata U-19 Polki uległy Koreankom 0:3. Dla biało-czerwonych oznacza to finisz na 12. miejscu, a dla Azjatek… udany rewanż za fazę grupową.

Pierwszą partię Polki zaczęły obiecująco, bo od czterech punktów przewagi nad Koreankami (6:2). To właściwie tyle z pozytywów w tym secie. Rywalki szybko wyrównały i przejęły kontrolę nad setem. Biało-czerwone nie były w stanie odrobić straty i uległy w pierwszej odsłonie 21:25.

Drugi set był tym najgorszym w wykonaniu naszej drużyny. Podobnie jak we wcześniejszych meczach Polki miały ogromny problem ze skończeniem ataków, co rywalki bezwzględnie wykorzystywały. Podopieczne Waldemara Kawki nie miały w tej partii absolutnie nic do powiedzenia, o czym świadczy wysoka porażka 18:25.

Początek trzeciej odsłony wskazywał na to, że będzie to ostatnia partia, jaką zobaczymy w tym meczu. Koreanki wydawać by się mogło kontrolowały sytuację i pewnie kroczyły po 11. lokatę. W samej końcówce Polki zdołały jednak się Azjatkom postawić i najpierw wyrównały (21:21), a później nawet przez chwilę był na prowadzeniu (23:22), przywracając kibicom wiarę w zwycięstwo. Od tego momentu set ponownie nie układał się po myśli naszych siatkarek. Znów zadecydowała niemoc w ataku i błędy własne. Koreanki zwyciężyły w trzecim secie 25:23, a w całym meczu 3:1. Oznacza to, że Mistrzostwa Świata do lat 19 Polki skończyły na 12 miejscu.