W meczu czwartej kolejki Fortuna 1 Ligi Zagłębie Sosnowiec podjęło Resovię Rzeszów. Przyjezdni okazali się lepsi wygrywając 1:0, po bramce Macieja Górskiego.

W pierwszej połowie gospodarze szybko mogli doprowadzić do korzystnego dla siebie wyniku, ale w 5. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka nie odnalazła drogi do bramki. Tempo gry nie zachwycało, bo po piętnastu minutach gry nadal nie doczekaliśmy się żadnego groźniejszego ataku. Z czasem Zagłębie rozkręciło się i zaczęło oddawać celne strzały. Mimo tego żadne z czterech uderzeń nie było na tyle mocne i precyzyjne aby zaskoczyć golkipera Resovii Rzeszów Michała Gliwę. Przyjezdni przede wszystkim poświęcili całą swoją energię na bronienie remisu, bo w ich statystykach strzeleckich próżno było szukać celnych przymierzeń na bramkę swoich przeciwników. Pierwsze czterdzieści pięć minut (mimo braku goli) z pewnością można było zapisać na korzyść gospodarzy.

Druga część spotkania wreszcie przyniosła gola. W 61. minucie do bramki Zagłębia Sosnowiec trafił Maciej Górski. Teraz to Resovia Rzeszów miała swoje lepsze chwile, a gospodarze niemiłosiernie się męczyli w ataku. Nie pomogli nawet świeżo wprowadzeni na boisko piłkarze, bo gra Zagłębia nie kleiła się i nie wróżyła im gola chociażby remisowego. W dodatku w samej końcówce spotkania sosnowiczanie mieli jeszcze ułatwienie, kiedy z murawy po drugiej żółtej kartce zszedł Glib Buchał. Mimo tego nie wykorzystali przewagi jednego gracza i nie skonstruowali takiego ataku, który mógłby im dać remis w tym meczu. Dla Resovi Rzeszów to pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023/2024.

Zagłębie Sosnowiec – Resovia Rzeszów 0:1 (0:0)

61′ 0:1 Maciej Górski

Zagłębie Sosnowiec: Kos – Caliński (81′ Wrzesiński), Bykov, Jańczy, Pavic – Rozwandowicz, Bonecki (63′ Guezen), Dalić (72′ Fabry), Valencia (71′ Camara), Troc (63′ Zielonka) – Biliński.

Resovia Rzeszów: Gliwa – Lempereur, Bukhal, Osyra, Zastavnyi, Bak, Kanach, Mazek (72′ Tomal), Łyszczarz (64′ Urynowicz), Mikulec – Górski (88′ Ciepiela).