To był znakomity mecz Huberta Hurkacza przeciwko Grekowi Stefanosowi Tsitsipasowi, który zdobył w całym spotkaniu siedem gemów i musiał uznać zwycięstwo polskiego tenisisty, który awansował do ćwierćfinału turnieju w Cincinnati.

Pierwszego break pointa miał czwarty w rankingu ATP Grek, który mógł przełamać Hurkacza już w gemie otwierającym spotkanie. To, co nie udało się Tsitsipasowi udało się popularnemu Hubiemu, który przełamał rywala przy pierwszej nadarzającej się sytuacji. Jak się okazało gem wygrany przy serwisie rywala, okazał się kluczowy w całym secie, w którym zwyciężył polski tenisista.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia 2:0 w wykonaniu Hurkacza, który przełamał rywala. W kolejnych gemach tenisiści utrzymywali własne podanie, a pochodzący z Wrocławia tenisista seta zakończył gemem wygranym do 0 i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Cincinnati.