Iga Świątek

Iga Świątek pokonała w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Cincinnati Czeszkę Marketę Vondrousovą 7:6, 6:1. W walce o finał Świątek zmierzy się z wygraną z pary Jasmina Paolini – Coco Gauff.

Set rozpoczął się od prowadzenia Świątek, która pierwszego break pointa miała w trzecim gemie. Liderka światowego rankingu nie przełamała jednak rywalki, a uczyniła to Marketa Vondrousova w piątym gemie. Przy serwisie naszej reprezentantki rywalka prowadziła 40:0, a pochodząca z Raszyna tenisistka obroniła dwa break pointy, niestety kolejny punkt padł łupem rywalki i to ona mogła cieszyć się z wygranego gema. Po chwili Czeszka wygrała przy własnym podaniu i objęła prowadzenie 4:2. Raszynianka do wyrównania doprowadziła w dziesiątym gemie gdy przełamała rywalkę, która tym samym odwdzięczyła się przy kolejnym serwisie Polki. Liderka rankingu nie podłamała się i przełamała rywalkę, doprowadzając do wyrównania 6:6. W tie-breaku lepiej spisała się Świątek, która wygrała 7:3.

Drugi set to istny koncert w wykonaniu polskiej tenisistki, która spotkanie rozpoczęła od przełamania i prowadzenia 2:0. Dziesiąta w trankingu WTA Czeszka nie potrafiła w kolejnych gemach znaleźć recepty na dobrze dysponowaną liderkę rankingu. W następnych gemach rywalka dwukrotnie oddała własne podanie i przegrała drugiego seta 6:1 i cały mecz 2:0.