Już na pierwszej rundzie zmagania w WTA 250 w Cleveland zakończyła Magdalena Fręch. Polka przegrała z Włoszką Jasmine Paolini (WTA. 35) 0:2.

Magdalena Fręch do głównej drabinki turnieju awansowała po wygranej nad Argentynką Guilerminę Nayą 6:0, 6:1 oraz Niemką Tamarą Korpatsch 6:3, 6:3.

Niedługo trwał mecz 1/16 finału pomiędzy polską, a włoską tenisistką (zaledwie godzinę i dwanaście minut). W pierwszym secie gra kompletnie nie kleiła się Fręch, która przegrywała gem za gemem. Dwukrotnie (w czwartym i szóstym gemie) została przełamana przez Paolini. Sama idealną okazję do tego miała w piątym, ale nie wykorzystała dwóch break-pointów. Włoszka zakończyła szybko pierwszego seta zwyciężając w ostatnim gemie do zera.

W drugiej partii polska tenisistka nawiązała większą walkę. Głównie dlatego, że Paolini dwukrotnie straciła swoje podanie. Własny serwis jednak nie funkcjonował kompletnie u Fręch. Praktycznie każdy gem przy jej wprowadzeniu piłki do gry kończył się tak samo – wygraną po breakach Włoszki. To spowodowało, że mimo dwóch przełamań Polka nie miała szansy przedłużyć tego meczu o kolejne minuty. Końcowo Magdalena Fręch przegrała 3:6 i w całym meczu 2:0.