Fot: Sportnieuws.nl

Fenerbahce SK w meczu 2. kolejki tureckiej Super Ligi pokonało na wyjeździe 2:0 Samsunspor Kulubu. Bramkę ustalającą wynik spotkania w doliczonym czasie gry strzelił pomocnik reprezentacji Polski Sebastian Szymański.

Pierwszą bramkę dla nowego lidera tureckiej Super Ligi w 62. minucie strzelił Edin Dżeko – napastnik reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Goście w meczu 2. kolejki mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i kreowaniu bramkowych sytuacji. Drugiego gola przyjezdni mogli strzelić w 72. minucie. Piłka po strzale Freda znalazła się w bramce, ale analiza VAR wykazała pozycję spaloną brazylijskiego napastnika. W 85. minucie w tureckiej drużynie na boisku pojawił się Sebastian Szymański za Merta Hakana Yandaşa,

Polski pomocnik w ósmej minucie doliczonego czasu gry ustalił wynik mecz na 2:0 dla Fenerbahce. Było to premierowe trafienie Polaka na tureckich boiskach.

Po dwubramkowym zwycięstwie Fenerbahce zostało liderem tureckiej Super Ligi. W meczu 3. kolejki koledzy Sebastiana Szymańskiego zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli Basaksehir Stambuł.

Turcja: Super Liga – 2. kolejka

Samsunspor — Fenerbahce Spor Kulubu 0:2 (0:0)