Trzecie spotkanie fazy grupowej w rundzie przegranych na Mistrzostwach Świata w Meksyku zakończyło się porażką Biało-Czerwonych z Argentyną 0:3 (20:25; 16:25; 18:25). Te same zespoły spotkały się w swoim pierwszym mistrzowskim występie i wówczas lepsze w trzech setach były Polki Zawodniczki z Ameryki Południowej zajęły pierwsze miejsce w grupie G.

PIERWSZY SET

Wyrównany pierwszy set toczył się do stanu 6:6. Kluczowa w budowaniu przewagi okazała się zagrywka Da Silvy oraz szczelny, punktowy blok. Argentyna prowadziła 9:6. Drużyna z Ameryki Południowej skutecznie grała środkiem oraz skrzydłową Da Silvą, co dało prowadzenie 16:12.

Biało-czerwone się nie podłamały, czas wzięty przez szkoleniowca sprawił, że Polki zmniejszyły punktowy dystans do stanu 18:19. Argentyna nie dała sobie wydrzeć prowadzenia i przy swojej zagrywce prowadziła 22:19.

Do zakończenia pierwszego seta zawodniczki z Ameryki Południowej utrzymały bezpieczny dystans i wygrały partię po szczelnym bloku 25:20. Najwięcej punktów po pierwszym secie zdobyły dla Polski: Natalia Kecher oraz Natalia Godlewska i Amelia Senica. W drużynie rywali najskuteczniejszą okazała się Perez Dalma Nicole oraz Nayla Da Silva i Avril Garcia zdobywczyni po cztery oczka.

DRUGI SET

Scenariusz drugiego seta miał podobny przebieg jak pierwszego. Wyrównany pojedynek toczył się do stanu 4:4. Polki zdobywały punkty po atakach Kecher oraz Bandurskiej. Argentyna grała skutecznie środkiem oraz punktowym blokiem. Atak środkowej Garcii zapewnił prowadzenie 7:4.

Z każdą kolejną minutą Argentyna systematycznie powiększała prowadzenie, wygrywając (13:8), 18:12. Punktowy blok dał zwycięstwo 25:16 i prowadzenie w meczu 2:0.

Po dwóch setach najwięcej punktów – 7 miała Natalia Kecher. W drużynie rywali, najskuteczniejszą okazała się Dalma Nicole Perez zdobywczyni 12 oczek.

TRZECI SET

Trzecią partię udanie rozpoczęły Polki. Zagrywka Senicy oraz blok dał prowadzenie 6:3. Argentyna szybko zniwelowała prowadzenie i po zagrywce Da Silvy i błędzie Polek było 9:6 dla Albicelestes.

Czas wzięty przez polskiego szkoleniowca sprawił, że na tablicy wyników szybko zrobiło się (9:9).W trzecim secie trwało przeciąganie liny. Błąd własny i szczelny blok sprawił, że Argentyna prowadziła 20:16. Punktowa seria rywalek zapewniła wygraną 25:18.

Mistrzostwa Świata U-21 – mecz o miejsca 9-16

Polska – Argentyna 0:3 (20:25; 16:25; 18:25)

Polska: Kecher, Senica, Bandurska, Piechrzała, Godlewska, Janicka, Stancelewska, Rejment, Milkowska, Pajdak, Jankowska.

Argentyna: Perez Dalma, Da Silva, Garcia, Marquez, Belague, Ossvald, Perez, Giardini, Studer, Llanos, Caballero.