W swoim ostatnim meczu fazy grupowej na Mistrzostwach Europy Polki rozprawiły się z reprezentacją Ukrainy, wygrywając 3:1. Zwycięstwo to daje biało-czerwonym awans z drugiego miejsca.

Pierwszy set przebiegał całkowicie po myśli Polek. Biało-czerwone popełniły w tej partii jedynie 4 własne błędy i ani na chwilę nie pozwoliły Ukrainkom cieszyć się z prowadzenia. Podopieczne Stefano Lavariniego szybko zdobyły trzy punkty przewagi, a w końcówce seta wrzuciły wyższy bieg i kompletnie odjechały rywalkom. W polskiej drużynie bardzo dobrze funkcjonowało przyjęcie, a Maria Stenzel broniła kolejne ataki siatkarek zza naszej wschodniej granicy. Standardowo naszą liderką w ataku była Magdalena Stysiak. Seta skończył atak z drugiej linii Martyny Łukasik. Polki wygrały tym samym pierwszą odsłonę 25:17 i w całym meczu objęły prowadzenie 1:0.

Drugi set w wykonaniu biało-czerwonych nie był już niestety tak udany. Tym razem seryjnie punkty zaczęły zdobywać Ukrainki, a polskie siatkarki straciły niemal wszystkie atuty z pierwszego seta. W końcówce seta Polki zdołały się jeszcze zbliżyć do rywalek na 1 punkt (22:23), ale ostatecznie to reprezentacja Ukrainy zwyciężyła w drugiej odsłonie 25:22.

Trzecia partia to już powrót do dobrej dyspozycji reprezentacji Polski. Wciąż w ataku nie do zatrzymania była Magdalena Stysiak oraz w końcu pojawiła się dobra zagrywka, z którą Ukrainki nie radziły sobie najlepiej. Ponadto na rozegraniu dobrze spisywała się Joanna Wołosz, która efektowną wystawą jedną ręką idealnie dograła w pierwsze tempo do Magdaleny Jurczyk, a ta dała naszej reprezentacji 8 punktów przewagi (19:11). W szczytowym momencie zaliczka Polek wynosiła aż 11 punktów (23:12). Następnie – po serii błędów naszych zawodniczek – Ukrainki zdołały odrobić 4 „oczka”, ale na nic to się zdało. Seta dobrym atakiem ze środka skończyła Agnieszka Korneluk. Brązowe medalistki VNL triumfowały w nim 25:17.

Początek czwartej odsłony to znów świetna gra polskiej drużyny. Nasze siatkarki szybko odskoczyły Ukrainkom na cztery punkty, ale przy wyniku 11:7 Ukrainki serią czterech „oczek” doprowadziły do remisu. Gra toczyła się punkt za punkt aż do wyniku 15:14 na korzyść biało-czerwonych. Wtedy to zagrywkę zepsuła Viktoriia Danchak, a po drugiej stronie siatki w tym elemencie Magdalena Stysiak zdobyła swój 36. punkt w tym meczu i wyprowadziła naszą reprezentację na trzypunktowe prowadzenie (17:14). Końcówka seta należała już całkowicie do reprezentacji Polski. Na zagrywce świetną serią popisała się Magdalena Jurczyk, odrzucając rywalki od siatki, co wykorzystywały nasze blokujące. Seta skończył skuteczny atak Magdaleny Stysiak. Polki ponownie zwyciężyły 15:17, a w całym meczu triumfowały 3:1. Tym samym zapewniły sobie awans z 2. miejsca w grupie A.