Włodarczyk

Szymon Włodarczyk strzelił dwie bramki dla Sturmu Graz w meczu 5. kolejki austriackiej Bundesligi w wygranym 4:1 (2:0) pojedynku z FC Blau Weiß Linz. Polak jest wicekrólem strzelców ligi z czterema golami na koncie.

Wynik pojedynku otworzył już w 1. minucie Szymon Włodarczyk. Gol polskiego napastnika sprawił, że kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Po bramce Williama Bovinga sześć minut później było już 2:0.

Wicelider austriackiej ekstraklasy strzelił dwa gole w drugich 45 minutach. Drugiego gola w meczu Szymon Włodarczyk ustrzelił w 62. minucie. Czwarte trafienie dla gospodarzy uzyskał Manprit Sarkaria wykorzystując rzut karny czternaście minut później. Goście trafili tylko raz do bramki gospodarzy. Autorem samobójczego gola został David Affengruber w 54. minucie gry.

Dwa gole polskiego napastnika sprawiły, że Szymon Włodarczyk na swoim koncie ma już cztery trafienia i jest wicekrólem strzelców ligowych rozgrywek.

Sturm Graz gra znakomicie w obronie. W dotychczasowych spotkaniach stracił tylko jednego gola. Szansa na podtrzymanie zwycięskiej passy będzie w meczu 6. kolejki. Piłkarze z Grazu udają się na mecz wyjazdowy przeciwko FC Atlach, który nie przegrał trzech ligowych pojedynków z rzędu.

Austria – 6. kolejka:

Sturm Graz – FC Blau Weiß Linz 4:1 (2:0)

1′ 1-0 Szymon Włodarczyk

7′ 2-0 William Bøving

54′ 2-1 David Affengruber (gol samobójczy)

62′ 3-1 Szymon Włodarczyk

76′ 4-1 Manprit Sarkaria (rzut karny)