Piłka nożna

Robert Lewandowski strzelił gola w meczu 3. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 71. minucie. FC Barcelona w szalonym meczu pokonała na wyjeździe FC Villareal 4:3.

Reprezentant Polski rozpoczął mecz w podstawowym składzie i rozegrał całe spotkanie. Strzelanie rozpoczęła FC Barcelona. Bramkowe konto otworzył Gavi w 12. minucie. Goście szybko podwyższyli prowadzenie. Trzy minuty później na 2:0 strzelił reprezentant Holandii De Jong. Pewne prowadzenie Dumy Katalonii zostało zachwiane w 26. minucie. Kontaktową bramkę dla żółtej łodzi podwodnej uzyskał Foyth. Do zakończenia pierwszej połowy gospodarze doprowadzili do remisu 2:2. Autorem trafienia został Sorloth.

FC Villareal znakomicie rozpoczął drugą połowę. Pięć minut po wznowieniu gry prowadzenie 3:2 uzyskał Baena. Barcelona nie zrezygnowała ze zwycięstwa. Dwie kolejne bramki strzeliła Blaugrana w krótkim odstępie czasu. Do remisu 3:3 doprowadził rezerwowy Torres, a wynik pojedynku ustalił w 71. minucie Robert Lewandowski. Dla króla strzelców poprzednich rozgrywek było to pierwsze trafienie w nowym sezonie.

FC Barcelona jest niepokonana po trzech kolejkach hiszpańskiej ekstraklasy. W dotychczasowych meczach Duma Katalonii zgromadziła siedem punktów. Szansa na kolejne zwycięstwo będzie już w najbliższy weekend kiedy to na wyjeździe rywalizować będą z Osasuną Pampeluna.