Paweł Bochniewicz strzelił honorową bramkę dla SC Heernveen w przegranym 1:3 (0:1) meczu 3. kolejki holenderskiej ekstraklasy ze Spartą Rotterdam. Polski obrońca już po raz drugi w sezonie wpisał się na listę strzelców. Polak bramkowe konto poprawił w 71. minucie.

Paweł Bochniewicz rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce i rozegrał całe spotkanie pełniąc funkcję kapitana drużyny. Polski obrońca strzelił honorową bramkę dla gospodarzy w 71. minucie. SC Heerenveen doznało pierwszej ligowej porażki przegrywając mecz ze Spartą Rotterdam 1:3. Wynik spotkania otworzyli goście, którzy pierwszego gola w meczu strzelili w 34. minucie za sprawą Lauritsena. Bohaterem Sparty Rotterdam został Saito. Japończyk dwukrotnie w drugiej połowie wpisał się na listę strzelców w 53. oraz 62. minucie. Dla zawodnika z kraju kwitnącej wiśni były to pierwsze trafienia w sezonie.

Sparta odnosząc drugie zwycięstwo w rozgrywkach zapewniła sobie awans na pierwsze miejsce w tabeli. Klub polskiego obrońcy zajmuje piąte miejsce w tabeli. Szansa na poprawę punktowej zdobyczy będzie w meczu 4. kolejki. W spotkaniu wyjazdowym SC Heerenveen zmierzy się z G.A. Egales.