Santos
Foto: pzpn.pl

Selekcjoner polskiej reprezentacji w piłce nożnej Fernando Santos zdradził na konferencji prasowej nazwiska dwudziestu pięciu piłkarzy, którzy wezmą udział w zgrupowaniu przed wrześniowymi meczami z Wyspami Owczymi i Albanią. 

W gronie powołanych znalazło się trzech bramkarzy, siedmiu obrońców, dwunastu pomocników i trzech napastników. Największym zaskoczeniem na liście jest grający w Parmie Adrian Benedyczak. Piłkarz ten do tej pory nie był powoływany do seniorskiej reprezentacji, a bardzo możliwe, że podczas spotkań z Wyspami Owczymi czy Albanią dostanie szansę zadebiutowania w narodowych barwach.

W zestawieniu mamy też wielkie powroty do kadry. Kamil Grosicki i Grzegorz Krychowiak nie byli już przecież dawno widziani na liście powołanych. Do składu nie zmieścił się Kamil Glik czy Szymon Włodarczyk, a także Przemysław Frankowski. Ten ostatni z powodu kontuzji.

Najbliższy mecz eliminacyjny do Euro 2024 odbędzie się 7. września na PGE Narodowym z Wyspami Owczymi (20:45), a kolejny na wyjeździe 10. września z Albanią (20:45).

Kadra na mecze eliminacyjne do Euro 2024 z Wyspami Owczymi i Albanią:

Bramkarze:

Bartłomiej Drągowski

Łukasz Skorupski

Wojciech Szczęsny.

Obrońcy:

Bartosz Bereszyński

Matty Cash

Tomasz Kędziora

Jan Bednarek

Paweł Dawidowicz

Jakub Kiwior

Mateusz Wieteska

Pomocnicy:

Kacper Kozłowski

Grzegorz Krychowiak

Bartosz Slisz

Karol Linetty

Damian Szymański

Sebastian Szymański

Piotr Zieliński

Kamil Grosicki

Jakub Kamiński

Adrian Benedyczak

Michał Skóraś

Nicola Zalewski

Napastnicy:

Robert Lewandowski

Arkadiusz Milik

Karol Świderski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!