Jan Zieliński

Noc z środy na czwartek nie była udana dla polskich tenisistów w deblu i mikście. Zarówno Katarzyna Piter jak i Jan Zieliński przegrali mecze.

Katarzyna Piter wraz z Francuzką Alize Cornet po trzysetowym pojedynku uległy w 1/32 finału debla duetowi hiszpańskiemu Alionie Bolsovej Zadoinov i Rebece Masarovej.

Tylko w pierwszym secie po długiej batalii Piter i Cornet udało się wygrać. Było to okupione prawie godzinną grą w dodatku z tie-breakiem. W inaugurującej partii bowiem obie pary wzajemnie się przełamywały przez co końcowy wynik wskazywał na 6:6. W tie-breaku lepszy okazał się duet z Polką wygrywając 7-3.

W drugim secie to Zadainov i Masarova dwukrotnie przełamały. Piter i Cornet były w stanie odpowiedzieć tylko jednym odłamaniem. Mimo, że w ostatnim gemie dzielnie się broniły, a nawet doprowadziły do breaka to ostatecznie drugą piłkę setową wykorzystały Hiszpanki zwycieżając 6:3.

W ostatniej partii znów byliśmy świadkami tie-breaka. Oba duety odebrały sobie podanie po razie, co nie wystarczyło do rozstrzygnięcia końcowego wyniku. Ostatecznie w dogrywce to Piter i Cornet więcej razy straciły swój serwis, przez co przegrały 7-10 i w całym meczu 1:2.

W mikście Jan Zieliński z Ukrainką Ludmyłą Kiczenok podejmowali w 1/16 finału parę chińsko-niemiecką Zhaoxuan Yang & Kevin Krawietz.

Początek wskazywał na to, że to Polak i Ukrainka awansują do 1/8 finału. Tak się jednak nie stało.

W pierwszym secie Zieliński/Kiczenok dwukrotnie złamali Chinkę i Niemca. Najpierw zrobili to w piątym, a potem w siódmym gemie. Następnie wykorzystali drugiego setbola zwyciężając 6:2.

W kolejnej partii zostali rozbici przez rywali. Wygrali zaledwie jednego drugiego gema, a reszta (w tym dwa przełamujące) padła łupem Yang i Krawietza. Wynik 6:1 jak najbardziej oddawał jednostronny przebieg tego seta.

Ostatni set przyniósł wygraną 10-5 i w całym spotkaniu 2:1 pary Zhaoxuan Yang i Kevina Krawietza, po tym jak Polak i Ukrainka aż trzy razy oddali własny serwis, przy zaledwie jednym przegranym po drugiej stronie.

1/32 finału debla US Open:

Aliona Bolsova Zadoinov/Rebeka Masarova – Alize Cornet/Katarzyna Piter 2:1 (6:7[3-7], 6:3, 7:6[10-7])

1/16 finału miksta US Open:

Zhaoxuan Yang/Kevin Krawietz – Ludmyła Kiczenok/Jan Zieliński 2:1 (2:6, 6:1, [10:5])