Zdecydowanym zwycięstwem nad Kosowem w Płocku 3-0 reprezentacja Polski do lat 21 rozpoczęła Eliminacje Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Wynik został ustalony już w pierwszej części.

Początkowe minuty spotkania były wyrównane, a pierwsi groźnie zaatakowali Kosowianie. Arian Llugiqi po akcji na lewej stronie dośrodkował w pole karne w kierunku Milot Avdyli, a ten uderzył w boczną siatkę. Błysk lampki ostrzegawczej zadziałał mobilizująco na polski zespół i to on przejmował inicjatywę. coraz więcej ruchu było widać pod polem karnym rywali. W 25. minucie dobrze „zakręcił” z rzutu rożnego Rakoczy, a Ariel Mosór nie miał sobie równych w powietrznej walce – uderzenie głową wylądowało w kosowskiej bramce. Biało-Czerwoni poszli za ciosem i przed upływem drugie kwadransa znów padli sobie w objęcia. Marchwiński uruchomił na prawej flance Łęgowskiego, ten zagrał krzyżowo w kierunku lewej części pola karnego, a nabiegający Michał Rakoczy przymierzył z pierwszej piłki i po ładnej bramce Biało-Czerwoni mieli dwa gole przewagi (2-0). Taki rezultat utrzymał się niecały kwadrans. Przed zejściem do szatni na odpoczynek na podanie w pole karne zdecydował się Włodarczyk, jak profesor zachował się Rakoczy, ograł dwóch obrońców i po raz trzeci umieścił piłkę w siatce.

Kilka minut po przerwie blisko strzelenia bramki byli gracze z Kosowa. Zeneli oddał zaskakujące uderzenie z rzutu wolnego, który kapitalnie obronił Kacper Tobiasz. W dalszym okresie Biało-Czerwoni nie forsowali tempa akcji, a mimo niekorzystnego wyniku nie ryzykowało też Kosowo, stawiając na strzały z dystansu. Wciąż jednak w polskiej bramce pewnie spisywał się Tobiasz. Spokój i oszczędność wzięło górę w polskiej reprezentacji już do końca spotkania i wynik ustalony w pierwszej części już się nie zmienił

Eliminacje Mistrzostw Europy U-21

Polska – Kosowo 3:0 (3:0)

Mosór 25′, Rakoczy 30′ i 44′

Polska: Tobiasz (C) – Mosór, Peda (67. Matysik), Bejger – Kłudka, Łęgowski, Biegański, Szmyt – Rakoczy (81. Oyedele), Marchwiński (66. Szymczak) – Włodarczyk (67. Myszor).
Kosowo: Besson – Haxha, Hoti, Zumberi (C), Rexhaj (46. Tusha) – Smakaj (66. Berisha) – Llugiqi, Simica (46. Podmiraj), Avdyli (84. Hazrollaj), Zeneli – Krasniqi (46. Tahiri).