foto: Damian Kuziora

Piorcovia wygrała z Energą Szczypiorno Kalisz na otwarcie sezonu 2023/2024 ORLEN Superligi Kobiet. 

Drużyna z Kalisza zaskoczyła na początku spotkania. W 3. minucie wygrywała bowiem 4:0. Piotrcovia bardzo szybko jednak podniosła się po tym niespodziewanym ciosie i już w 9. minucie na świetlnej tablicy widniał remis 4:4. W pierwszej połowie kaliszanki dotrzymywały jednak kroku gospodyniom nie pozwalając na zbudowanie przewagi. Po trzydziestu minutach był remis 15:15.

Druga połowa to już jednostronna gra w wykonaniu Piotrcovii. AWS Energa Szczypiorno stracił skuteczność w ataku, a w obronie nie grał już tak dokładnie jak przed przerwą. Piotrkowianki to wykorzystały budując swoją przewagę z każdą kolejną minutą. Ostatecznie wygrały aż 36:24.

– Cieszy to zwycięstwo i gra w drugiej połowie. W pierwszej uczulałam swoje zawodniczki, aby wyszły skoncentrowane. Nie posłuchały i stąd problemy. Mecz piłki ręcznej trwa jednak sześćdziesiąt minut – skomentowała postawę swoich zawodniczek Agata Cecotka.

– Trochę brakło siły, mamy bowiem kilka kontuzji. Piotrcovia to doświadczony zespół i w drugiej połowie to pokazał. Chciałem jednak pochwalić swoją drużynę za pierwszą część spotkania. Pokazał fajną grę, co jest optymistyczne przed kolejnymi spotkaniami – powiedział Łukasz Kobusiński, szkoleniowiec przyjezdnych.

Piotrcovia – AWS Energa Szczypiorno Kalisz 36:24 (15:15)

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga – Świerczek 8, Sobecka 6/1, Mokrzka 5/1, Radushko 4, Gadzina 3, Waga 3/3, Królikowska 2, Polaskova 2, Trbovic 2, Grobelna 1, Schneider, Mielewczyk, Szczepanek.
Rzuty karne: 5/5
Kary: 4 min (Radushko, Królikowska)

AWS Energa: Prudzienica, Falińska – Wilczek 7/2, Borysławska 4, Kaczmarek 3, Stanisławczyk 3, Kucharska 2, Pilitowska 2, Kisiel-Stężała 1, Miłek 1, Zamyshliak 1, Lisewska, Kukharczyk.
Rzuty karne: 2/3
Kary: 10 min (Miłek x2, Zamyshliak, Wilczek, Kaczmarek)
Czerwona kartka: Zamyshliak

Źródło: piorcovia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!