Reprezentacja polskich piłkarzy U20 w przeciwieństwie do seniorskiej kadry rozgrywa dobre mecze we wrześniu. Najpierw w Elite League pokonali Portugalczyków 4:0, a teraz zremisowali z Niemcami 1:1 po przepięknej bramce Tomasza Pieńko.

Selekcjoner reprezentacji Polski U20 Miłosz Stępiński podszedł do spotkania z Niemcami z dewizą – zwycięskiego składu się nie zmienia. I faktycznie niewiele zamieszał w podstawowej jedenastce. Jedyną zmianą była ta w bramce. Oliwier Zych został zastąpiony przez Jakuba Mądrzyka. Mecz odbywał się w Legnicy, a zatem Mądrzyk bardzo dobrze znał to miejsce, ponieważ występuje na co dzień w barwach Miedzi Legnica.

Pierwsze minuty inaugurującej części gry zdecydowanie należały do polskiego zespołu. Szansę na gola mieli Marcel Błachewicz czy Dominik Marczuk. Ostatecznie jednak żaden strzał nie wpadł do bramki Niemców. Po pół godzinie przebywania na boisku rywale też zaczęli o sobie przypominać. Bliski szczęścia był Yusufa Kabaday, ale trafił tylko w poprzeczkę. Chwilę później o pechu po odbiciu futbolówki od słupka mógł też mówić Justin Diehl. W 36. minucie zapędy gości zahamował Tomasz Pieńko. Polski piłkarz strzelił przepiękną bramkę lewą nogą celując w bliższy róg Mio Backhausa. Niestety nasi reprezentanci nie byli w stanie utrzymać prowadzenia. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził po stałym fragmencie – Ben Bobzien.

W drugiej połowie było już zdecydowanie spokojniej, a kolejne gole nie chciały wpadać do siatki. Po obu stronach posypały się żółte kartki wynikające z dużej ilości przewinień, a na boisko wkroczyła świeża krew w postaci zmian w zespołach. Najbliższy bramki w 69. minucie był Filip Borowski, ale piłka wylądowała tylko na słupku. Mimo starań Niemców jak i Polaków z kolejnych akcji nic konkretnego nie wychodziło. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Reprezentacja Polski aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Elite League z dorobkiem czterech punktów i dobrym bilansem bramkowym 5:1.

Elite League:

Polska U20 – Niemcy U20 1:1

36′ 1:0 Tomasz Pieńko

45+2′ 1:1 Ben Bobzien

Polska: Jakub Mądrzyk – Przemysław Misiak, Bartłomiej Smolarczyk, Cezary Polak – Dominik Marczuk (62′ Mateusz Kowalczyk), Antoni Kozubal (62′ Gabriel Kirejczyk), Tomasz Neugebauer (46′ Mariusz Fornalczyk), Iwo Kaczmarski (62′ Filip Borowski), Marcel Błachewicz (46′ Bartosz Biedrzycki) – Jordan Majchrzak (85′ Jakub Branecki), Tomasz Pieńko (46′ Kacper Duda).

Niemcy: Mio Backhaus – Nicolas Oliveira (81′ Julian Eitschberger), Nnamdi Collins (72′ Tim Oermann), Joshua Quarshie, Lukas Ullrich (81′ Benedikt Bauer) – Yusuf Kabadayi, Mattes Hansen, Caspar Jander (72′ Aljoscha Kemlein), Frans Krätzig (72′ Marius Wörl), Justin Diehl (85′ Mika Baur) – Ben Bobzien (81′ Stefano Marino).