Trzydziestą drugą kolejkę PKO BP Ekstraklasy zainaugurował mecz Piasta Gliwice z ŁKS-em Łódź. Gospodarze, którzy są pewni pozostania w najwyższej klasie polskich rozgrywek pokonali zdegradowanych gości 1:0.

W 4. minucie z dystansu próbował zaskoczyć Bobka Szczepański, ale to mu się nie udało. Chwilę później Mammadov po dośrodkowaniu Ramireza niecelnie uderzył. W 18. minucie wreszcie Piast pokazała się z bardziej ambitnej strony. Gdyby nie to, że nabiegający na piłkę Szczepański został zablokowany to strzał piłkarza mógłby okazać się na wagę gola. Dwie minuty potem to ŁKS miał ogromną szansę na prowadzenie, ale Mokrzycki przyjął fatalnie futbolówkę, przez co stracił okazję na wyjście sam na sam z Plachem. W 28. minucie Bobek uratował swój zespół przed świetnie główkującym Ameyawem. Z upływem czasu nie pojawiała się większa liczba sytuacji. Zarówno jedna jak i druga strona starała się, ale to nie przekładało się na celne przymierzenia. Pod koniec pierwszej połowy szczęścia poszukiwali Czerwiński, Szczepański, ale żaden z nich nie odnalazł drogi do bramki.

W drugiej połowie nie trzeba było długo czekać na gola. Już w 48. minucie po wyrzucie z autu piłka trafiła do Jorge Felixa. Ten przedłużył ją do Michaela Ameyawa, który wstrzelił futbolówkę pod poprzeczkę. Siedem minut później strzał Hotiego musiał wyłapać Plach. W 57. minucie centymetry zabrakły Tomasiewiczowi do tego, żeby piłka wpadła do siatki po jego uderzeniu. Tak się jednak nie stało. Kolejne gole dla Piasta Gliwice posypały się jak z rękawa. Najpierw w 73. minucie Ameyaw uderzył, a Bobek sprezentował trafienie Kamilowi Wilczkowi. Minęły zaledwie trzy minuty, a gospodarze prowadzili 3:0, za sprawą Jorge Felixa. W ostatnich minutach meczu bramkarz Piasta miał równie dużo roboty. Musiał bronić przymierzenia Chrapka czy Krykuna. Wreszcie w 88. minucie kolejny raz skapitulował po strzale Jorge Felixa.

Po tym meczu Piast plasuje się na ósmej lokacie z czterdziestoma dwoma punktami, co spokojnie daje utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. ŁKS Łódź jest już pewny spadku zajmując ostatnią pozycję z zaledwie 21 pkt.

Piast Gliwice – ŁKS Łódź 4:0 (1:0)

48′ 1:0 Michael Ameyaw

73′ 2:0 Kamil Wilczek

76′ 3:0 Jorge Felix

88′ 4:0 Jorge Felix

Piast Gliwice: Plach – Pyrka (84′ Liszewski), Mosór, J. Czerwiński, Mokwa – Tomasiewicz (74′ Kostadinow), Dziczek (80′ Hateley) – Ameyaw, Szczepański (74′ Chrapek), Félix – Wilczek (74′ Krykun).

ŁKS Łódź: Bobek – Dankowski, Mammadov, Gülen, Głowacki (68′ Durmisi) – Mokrzycki – Tejan, Ramirez (89′ Ceijas), Hoti (69′ Pirulo), Młynarczyk (59′ Szeliga) – Janczukowicz (69′ Jurić).