W 1/4 finału Mistrzostw Europy Polacy po ciężkim początku ostatecznie ograli Serbów 3:1 i awansowali do półfinału, gdzie czeka już na nich reprezentacja Słowenii.

W mecz dużo lepiej weszła reprezentacja Serbii, która głównie dzięki błędom Polaków już na początku objęła prowadzenie 5:1. Biało-czerwoni przez długi czas nie byli w stanie wyrównać wyniku. Podopieczni Nikoli Grbicia można powiedzieć, oddawali rywalom kolejne punkty. Mniej więcej w połowie seta coś sie jednak ruszyło. Po autowym ataku Kujundzicia nasi siatkarze doprowadzili do remisu (13:13). W końcówce oglądaliśmy już bardzo wyrównaną walkę, która przedłużyła nam tego seta o grę na przewagi. Po asie serwisowym Norberta Hubera Polacy mieli w górze pierwszą piłkę setową, której jednak nie wykorzystali. Najpierw na czystej siatce zaatakował Kujundzić, a następnie dwukrotnie boisko za małe okazało się dla Wilfredo Leona. Tym samym Serbowie triumfowali w pierwszym secie 28:26.

W drugiej partii Polacy grali już tak, jak nas do tego przyzwyczaili. Pełna dominacja. Biało-czerwoni świetnie spisywali się w obronie, co poskutkowało imponującą skuteczność na kontrach, opiewającą na 80%. Fantastyczne zawody rozgrywali ponadto Leon i Kaczmarek. Przewaga Polaków rosła z akcji na akcję, a po asie serwisowym wspomnianego wcześniej Leona, wynosiła ona już 6 „oczek”. Chwilę później bezpośrednio z zagrywki punktował Kochanowski i podwyższył wynik na 17:10. W końcówce nasi siatkarze zachowali koncentrację i nie dali się podejść Serbom, którzy popełniali coraz to więcej błędów. Seta atakiem po ciasnym skosie skończył Wilfredo Leon. Polacy zwyciężyli w tej odsłonie 25:15 i wyrównali stan rywalizacji (1:1).

Początek trzeciego seta znów należał do reprezentacji Polski. Na zagrywce ponownie strzelać zaczął Wilfredo Leon, który najpierw z prędkością 115, a później 125 km/h nie dał najmniejszych szans Luburiciovi w przyjęciu. Chwilę później jednak Marcina Janusza rozczytał Podrascanin, który zatrzymał atak z drugiej linii Leona. Następnie Luburić odegrał się na naszym przyjmującym, również serwując asa i Serbowie doprowadzili do remisu (9:9). Dalsza część seta, to już gra punkt za punkt. Obie drużyny wiedziały, że stawką jest półfinał Mistrzostw Europy i nikt nie odpuszczał. W końcówce z prawego skrzydła piłkę skończył Kaczmarek i na tablicy widniał rezultat 21:21. Chwilę później na lewej flance na serbski blok nadział się Śliwka, ale już w kolejnej akcji kapitalną kiwką tuż za siatkę zrechabilitował się za wcześniejszy atak. Następnie bombę na zagrywce posłał Kochanowski, dając nam 24. punkt. Rywale wygrali kolejną akcję, co doprowadziło do gry na przewagi. Po długiej, morderczej, wyrczerpującej, ale i niesamowitej walce punktowym blokiem najdłuższego jak dotąd na tych Mistrzostwach seta skończył Kamil Semeniuk. Biało-czerwoni zwyciężyli 35:33, a w całym meczu objęli prowadzenie 2:1.

W czwartym secie również Polakom łatwo nie było. Z początku oglądaliśmy grę punkt za punkt, ale w dalszej fazie partii było już tylko lepiej. Bardzo dobrze funkcjonował Polski blok, który nękał w tym secie Luburicia. W drugiej fazie zawodnicy Nikoli Grbicia Grali jak z nut. Świetnie dysponowany Łukasz Kaczmarek kończył kolejne akcje, a rywale nie mogli znaleźć na niego sposobu.  Warto docenić również postawę Marcina Janusza, który dobrze rozrzucał piłki, nieraz gubiąc przy tym serbski blok. Serbowie natomiast popełniali sporo błędów. Na zagrywce fatalnie przestrzelił Atanasijević i już tylko 5 punktów dzieliło polaków od półfinału siatkarskich Mistrzostw Europy. Chwilę później kolejną czapę dostał Atanasijević i zaliczka biało-czerwonych wzrosła do 8 „oczek”. Na zagrywce asa posłał Kamil Semeniuk i dał naszej kadrze piłkę meczową.  Atakiem po skosie spotkanie zakończył Aleksander Śliwka. Biało-czerwoni triumfowali w tej partii 25:17, a w całym meczu 3:1 i awansowali do półfinału siatkarskich Mistrzostw Europy, gdzie zmierzą się z reprezentacją Słowenii.