W piątkowym meczu w Rzeszowie w ramach 8. kolejki Fortuna I Ligi Wisła Płock pokonała Stal 1-0. Bramkę na wagę zwycięstwa płockiej ekipy zdobył zaraz po przerwie Łukasz Sekulski.

Pierwszą część gry lepiej zagrali płocczanie, którzy starali się ze swoimi akcjami dotrzeć w pole karne gospodarzy. Często im się to udawało, a najlepszą okazję na objęcie prowadzenia mieli goście w 11. minucie. W pole karne zacentrował Szwoch, strzelał Biernat, a kapitalna interwencja Wrąbla uchroniła Stal od straty bramki. Płocka ekipa dorobiła się w Rzeszowie w czasie trwania pierwszej części gry czterech żółtych kartek, ale stan bramkowy nadal był taki jak przy rozpoczęciu meczu.

Po przerwie rzeszowianie nie upilnowali Łukasza Sekulskiego, który w 48. minucie trafił z uderzeniem do bramki Stali, będącego konsekwencją strzału Kocyły. W odpowiedzi 7 minut później Prokić obsłużył Adlera, a ten chciał zaczarować płocki zespół lecz po interwencji Szymańskiego wynik pozostał bez zmian. Miejscowi mieli w drugiej części przewagę optyczną, ale płocka obrona nie pozwalała na wiele gorących chwil we własnym polu karnym. W doliczonym czasie gry w doskonałej okazji znalazł się Jesus Diaz, marnując okazję na doprowadzenie do wyrównania. W taki sposób płocka drużyna wywiozła znad Wisłoka komplet punktów.

Stal Rzeszów – Wisła Płock 0:1 (0:0)

Sekulski 48′

Stal Rzeszów: Wrąbel – Warczak, Kościelny, Góra (65′ Oleksy), Wachowiak (78′ Pena) – Kądziołka, Danielewicz, Manolo (65′ Diaz) – Prokić, Adler (80′ Sadłocha), Łyczko (65′ Thill)

Wisła Płock: Gradecki – Niepsuj, Szymański, Biernat (70′ Chrzanowski), Spremo – Gerbowski, Grić (33′ Lesniak), Szwoch – Kocyła (63′ Jime), Sekulski, Thiakane (63′ Laskowski)