Krystian Nowak

Piątkowy wieczór zakończył się czterema golami strzelonymi przez polskich piłkarzy w zagranicznych występach.

Dublet ustrzelił Kacper Kostorz dla FC Den Bosch w wygranym 3:2 meczu 6. kolejki drugiej ligi holenderskiej przeciwko MVV (Maastricht). Polski napastnik wybiegł w podstawowym składzie, a trafiać zaczął dopiero pod koniec meczu. Najpierw wpakował piłkę do bramki w 83. minucie, a potem w 85. Po dwóch golach został zmieniony w 86. minucie przez Meesa Larosa. Warto zauważyć, że dla 24-latka to już trzecie ligowe trafienie w tym sezonie. Całe spotkanie na ławce rezerwowej gospodarzy przesiedział Jakub Ojrzyński.

Swoje zrobili też Damian Michalski i Krystian Nowak. Pierwszy z wymienionych otworzył wynik meczu 6. kolejki II Bundesligi już w 8. minucie pomiędzy. Dzięki jego trafieniu zespół SpVgg Greuther Fürth przez kilkanaście minut prowadził z 1.FC Nürnberg VfL. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Polak spędził na boisku pełny czas gry. Dla Michalskiego był to drugi ligowy gol w sezonie 2023/2024. Nowak natomiast strzelił w meczu pucharowym, a konkretniej w ćwierćfinale o Puchar Irlandii. To między innymi jego trafienie w 43. minucie przyczyniło się do zwycięstwa 3:1 Bohemian FC nad Drogheda United FC. Dla 29-letniego defensora był to premierowy gol w tych rozgrywkach. Pełnowymiarowy czas gry w barwach Bohemian FC poza Nowakiem zaliczył także Kacper Radkowski, a na ławce znalazł się Bartłomiej Kukułowicz.