Michalski

Nie tak wyobrażaliśmy sobie zakończenie seniorskich Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów. Ostatniego dnia Arkadiusz Michalski w kat. +109 kg. nie został w ogóle sklasyfikowany w dwuboju.

Polski sztangista w rwaniu podchodził kolejno do ciężarów 168 kg, 168 kg i 171 kg. Żadnego z nich nie zdołał wyrwać. Do drugiej części dwuboju w ogóle nie stanął, przez co nie został sklasyfikowany.

W konkurencji wagowej +109 kg. mistrzem świata został Gruzin Lasza Talachadze z wynikiem 473 kg. Drugi był Armeńczyk Varazdat Lalaljan – 460 kg, a podium uzupełnił reprezentant Bahrajnu Gor Minasjan – 459 kg.

Najlepszym miejscem wywalczonych przez Polaków podczas Mistrzostw Świata w Arabii Saudyjskiej była szósta lokata Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej w kategorii 81 kg. Nasza sztangistka uplasowała się na szóstej pozycji.