W swoim trzecim meczu podczas turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, Polki bez straty seta ograły reprezentację Kolumbii.

Pierwszy set przebiegał całkowicie pod kontrolą reprezentacji Polski. Kolumbijki na początku seta wyglądały wręcz dramatycznie, i po czterech zerwanych atakach i punktowym ataku Stysiak, nasze siatkarki prowadziły już 5:0. Przewagę asem serwisowym chwilę później powiększyła Oliwia Różański (8:1). W dalszej części seta Polki nie roztrwoniły przewagi, choć przez chwilę były temu bliskie. Gdy rywalki zbliżyły się na jeden punkt (14:13), biało-czerwone znów wrzuciły wyższy bieg i pewnie zwyciężyły w pierwszej odsłonie 25:21.

Początek drugiej partii w wykonaniu podopiecznych Stefano Lavariniego już tak udany jednak nie był. Tym razem to siatkarki z Ameryki Południowej rozpoczęły seta od prowadzenia 5:0. W przeciwieństwie do Polek, Kolumbijki taką zaliczkę były w stanie zaprzepaścić i za sprawą Joanny Wołosz na tablicy wyników widniał rezultat 11:11. Dalej oglądaliśmy trochę gry punkt za punkt, ale w końcówce lepsze okazały się być biało-czerwone, które z problemami tym razem pokonały rywalki 25:21 i już tylko jeden set dzielił je od kolejnego zwycięstwa podczas turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich.

W trzecim secie drużyna Stefano Lavariniego przejechała się po rywalkach kontrolując seta w każdym jego fragmencie. Polki od stanu 5:4 kompletnie odjechały rywalkom, powiększając tylko swoją zaliczkę. Kolumbijki popełniały błąd za błędem i kompletnie nie mogły znaleźć sposobu na tak grającą reprezentację Polski. Po dobrym ataku po skosie Martyny Czyrniańskiej prowadziły już 22:11. Set zakończyła atakiem ze środka Agnieszka Korneluk.  Biało-czerwone pokonały przed własną publicznością Kolumbijki 3:0 i odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo na turnieju.