Fręch

Duet Magdalena Fręch & Dajana Jastremska dzielnie walczył w 1/16 finału debla w Guadalajarze z Caroline Dolehide i Asią Muhammed. Mimo dwóch długich setów to Amerykanki wyszły z nich zwycięsko.

Cały pojedynek trwał blisko dwóch godzin. Głównie dlatego, że obie partię kończyły się tie-breakami.

W pierwszym secie panie wzajemnie przełamały się po razie. Mimo, że później jeszcze zarówno jedna jak i druga para miała szansę na odbiory podania to ostatecznie nic z tego nie wynikało. W tie-breaku długo rywalizacja była bardzo wyrównana. Dopiero pod koniec Polka i Ukrainka dwukrotnie straciły swój serwis. Jeden z nich udało im się odzyskać, ale przy kolejnej piłce setowej były już bezradne przegrywając 4-7.

Drugi set mimo że też zakończony tie-breakiem miał zupełnie inny przebieg. W nim przełamania sypały się raz po raz, a okazję na nie były praktycznie w każdym gemie. Fręch i Jastremska odebrały serwis trzykrotnie, podobnie jak i ich przeciwniczki, co doprowadziło do tie-breaka. Tym razem był on jeszcze bardziej wyrównany i do samego końca ważyły się losy obu duetów. Ostatecznie szybciej piłki meczowe przyszły dla Dolehide i Muhammed. To one też jedną z nich zakończyły wygrywając 9-7 i w całym spotkaniu 2:0.

1/16 finału WTA 1000 w Guadalajarze:

Magdalena Fręch/Dajana Jastremska – Caroline Dolehide/Asia Muhammed 0:2 (6:7[4-7], 6:7[7-9]