PZPN będzie musiał wydać dodatkowe kilkanaście tysięcy euro, po tym, jak otrzymał karę finansową nałożoną przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA. Wydatek związany jest z wydarzeniami jakie miały miejsce podczas spotkania eliminacji Mistrzostw Europy 10 września w Tiranie.

Mecz w Tiranie zakończył się porażką 0:2 i znacznie ograniczył możliwość awansu reprezentacji Polski na turniej finałowy Mistrzostw Europy 2024 rozgrywany w Niemczech. Biało-czerwoni przegrali w fatalnym stylu, co sprawiło, że z funkcją selekcjonera pożegnał się Fernando Santos. Jego następcą został Michał Probierz.

Wydarzenia poza boiskowe sprawiły, że Polski Związek Piłki Nożnej otrzymał łącznie karę 20 tysięcy euro (15 tys. za za rzucanie przedmiotów przez kibiców i użycie przez nich środków pirotechnicznych i 5 tys. za spowodowane przez kibiców zniszczenia na stadionie rywala) oraz zakaz sprzedaży biletów na najbliższy mecz wyjazdowy, jakim będzie pojedynek z reprezentacją Wysp Owczych. Nałożony zakaz w przedmiotowej sprawie obejmuje nie tylko pojedynczy mecz, ale może się przedłużyć na okres dwóch lat, licząc od dnia wydania decyzji.

Dodatkowo Polski Związek Piłki Nożnej musi w terminie 30 dni skontaktować się z włodarzami albańskiej piłki nożnej i naprawić szkody, wyrządzone przez polskich kibiców tj. połamane siedziska.

Poprzedni artykuł[WIDEO] Gol Karola Świderskiego, remis Charlotte FC
Następny artykułPiłkarska przyszłość pod skrzydłami Stali Mielec. Efektowna prezentacja grup młodzieżowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!