fot: PKO Ekstraklasa

Pomimo przewagi Radomiak Radom zremisował na własnym boisku z Puszczą Niepołomice 1:1. Po dziewięciu kolejkach zespół z Radomia jest na ósmym miejscu w tabeli, a Puszcza zajmuję piętnastą lokatę.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli zawodnicy Puszczy Niepołomice, gdy do piłki dośrodkowanej z lewej strony boiska doszedł Artur Crăciun, a jego strzał powędrował obok bramki. W 25. minucie Marcin Szczerbowicz wskazał na rzut karny po faulu na Rafale Wolskim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i jego uderzenie wybronił Oliwier Zych. W 28. minucie uderzał głową Mateusz Cichocki, a piłka przeleciała obok bramki gości. W 34. minucie Rafał Wolski uderzył z pola karnego, a futbolówka zatrzymała się na bocznej siatce.

W drugiej połowie Puszcza wyszła na prowadzenie po golu Łukasza Sołowieja, który zachował się najlepiej w zamieszaniu podbramkowym i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Radość beniaminka nie trwała zbyt długo, bo już niespełna minutę później do wyrównania doprowadził Pedro Henrique, który wykorzystał podanie w pole karne od Semedo i uderzeniem z pięciu metrów pokonał Zycha. W 72. minucie Puszcza powinna prowadzić po tym jak strzał Mateusza Cholewiaka z bliskiej odległości wybronił Albert Posiadała, a dobitka zatrzymała się na poprzeczce. Na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Abramowicz, a futbolówka po uderzeniu zawodnika gospodarzy przeleciała obok słupka. W końcówce spotkania Semedo uderzył zza pola karnego, a Zych wybił piłkę na rzut rożny.