Szymańska
Foto: pzjudo.pl

Popisowy występ zaliczyła podczas Grand Slam w Judo w azerskim Baku Angelika Szymańska (kat. 63 kg). Polska judoczka zostawiła w pokonanym polu wszystkie swoje rywalki zdobywając złoty medal i cenne punkty do rankingu kwalifikacyjnego. 

Polka na drodze do wygranej miała pięć rywalek. Zaczęła od pokonania Hiszpanki Cristiny Cabany Perez, a potem Czeszki Renaty Zachovej. Następnie zmierzyła się z Portugalką Barbarą Timo, i z nią również udało jej się wygrać (przez ippon). W półfinale polska judoczka walczyła z Austriaczką Lubjaną Piovesaną pokonując ją bez większych problemów. W finale czekała na nią Węgierka Szofi Ozbas. Angelika Szymańska nie wystraszyła się jej i pokazała, że dziś na macie w Baku nie było na nią mocnych. Dla 23-letniej Polki był to pierwszy tak bardzo prestiżowy, zwycięski turniej. Do swojego konta Szymańska dopisała też cenne punkty do rankingu olimpijskiego. Polska reprezentantka jest już coraz bliżej zapewnienia sobie w nich udziału.

Bardzo szybko z zawodów odpadli: Aleksandra Kaleta (kat. 52 kg), Julia Kowalczyk (kat. 57 kg), Ksawery Morka i Adam Stodolski (obaj kat. 73 kg), Paweł Drzymał (kat. 81 kg). Cała czwórka zakończyła zmagania po jednym przegranym pojedynku. Trochę dłużej (po jednej wygranej) udało się powalczyć Katarzynie Sobierajskiej i Elizie Wróblewskiej (obie kat. 70 kg).

Poprzedni artykułMŚ w kajakarstwie górskim: Brązowy medal Klaudii Zwolińskiej i kolejne kwalifikację olimpijskie!
Następny artykułPŚ we wspinaczce sportowej: Drugie miejsce Natalii Kałuckiej i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!