Kałucka
Foto: ifsc-climbing.org

Puchar Świata 2023 we wspinaczce sportowej dobiegł końca. W chińskim Wuijang ostatnie zawody tego sezonu najlepiej będzie wspominać Aleksandra Kałucka, która nie dość, że zajęła drugie miejsce na podium to jeszcze wygrała cały cykl PŚ. 

W 1/8 finału zwycięstwa odniosły Mirosław (6,58 s) oraz obie siostry Kałuckie (Natalia – 7,05 s, Aleksandra – 6,80 s). Z dalszej rywalizacji odpadła natomiast Patrycja Chudziak.

Tym razem jednak to nie Mirosław była najlepsza. Polska alpinistka w ćwierćfinale z Chinką Di Niu popełniła błąd, który kosztował ją brak awansu do półfinału. Pomściła ją szybko Natalia Kałucka wygrywając z pogromczynią swojej reprezentacyjnej koleżanki. Z marzeniami o finale pożegnała się za to druga z Kałuckich – Aleksandra, która była wolniejsza od Chinki Lijuan Deng. Czekał ją za to mały finał z Di Niu. Niestety polska reprezentantka poślizgnęła się i straciła szansę na brązowy medal. Ze srebra musiała być  zadowolona Natalia Kałucka (6,69 s), która w finale przegrała z Deng (6,58 s)

Mimo tego N. Kałucka oraz Aleksandra Mirosław zdominowały tegoroczny Puchar Świata. Pierwsza z nich wygrała klasyfikację generalną z dorobkiem 3700 pkt, a Mirosław była druga – 3545 pkt.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!