Foto: pzkol.pl

Podczas Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym wreszcie nadszedł czas na pokaz juniorów ze startu wspólnego oraz elitę kobiet. 

Juniorzy:

Do przejechania mieli trasę wiodącą z Drijber do VAM-Berg liczącą łącznie 111 km (osiem rund po 13,7 km). Najlepiej z Polaków wypadł Dawid Wika-Czarnowski plasując się na trzydziestym drugim miejscu. Dalej był Filip Gruszczyński (trzydziesta dziewiąta lokata), Dawid Lewandowski (czterdzieste czwarte miejsce), Patryk Goszczurny (czterdziesta piąta pozycja i Szymon Wiśniewski (sześćdziesiąte szóste miejsce). Mistrzem Europy Juniorów został Słoweniec Anze Ravbar (2:38,50).

Elita kobiet:

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyły nam nasze seniorki, które musiały pokonać płaskie 62 km, a potem jeszcze pięć rund po 13,7 km. Łącznie zatem miały do przejechania 131,3 km z Meppel do VAM-Berg. W walce o czołowe miejsce długo liczyła się Katarzyna Niewiadoma docierając do mety ostatecznie na jedenastej lokacie ze stratą czternastu sekund do zwyciężczyni – Holenderki Mischy Bredewold (3:04,12). Polce pomagały Marta Jaskulska oraz Marta Lach. Wymęczone Polki zafiniszowały kolejno na pięćdziesiątej pierwszej i pięćdziesiątej dziewiątej pozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!