6 ligowe zwycięstwo zanotowała w ORLEN Superlidze ORLEN Wisła Płock, wygrywając nas swoim parkiecie z Energą Wybrzeże Gdańsk. Drużyna z Pomorza tylko w pierwszym fragmencie była równorzędnym rywalem. Po złamaniu oporu gdańszczan i objęciu prowadzenia, „Nafciarze” tylko powiększali różnicę.

Spotkanie 6. serii ORLEN Superligi bramką rozpoczął ze skrzydła Marcel Sroczyk, a chwilę później padł pierwszy gol dla zespołu gości. Po piłce zgubionej przez Nafciarzy w ataku gdańszczanie zanitowali kolejne trafienie, na które szybko odpowiedział Tin Lucin. Z kolei z koła 3 bramkę zdobyli gdańszczanie, po czym celnie rzucał również na bramkę rywala Tomas Piroch. W kolejne akcji przyjezdni ponownie trafiali z koła natomiast na listę strzelców wpisał się znowu Tin Lucin. W następnym ataku goście popełnili błąd tracąc piłkę, po czym rzut karny wykorzystał Tin Lucin, a Nafciarzom udało się wykluczyć na 2 minuty Patryka Pieczonkę. Chwilę później na ławkę kar odesłany został Abel Serdio, jednak Wybrzeże nie zdobyło bramki, ponieważ w bramce po raz drugi interweniował Marcel Jastrzębski, a po tym bramkę dla gospodarzy zdobył Filip Michałowicz. Po błędzie gdańszczan w ataku, Nafciarze wyszli na 3-bramkowe prowadzenie wykluczając przy tym Patryka Siekierkę.

Następnie w bramce paradę zaliczył Marcel Jastrzębski, a z szybkiej kontry gola dla płocczan zdobył Filip Michałowicz. Taki przebieg zdarzeń na boisku zmusił trenera Wybrzeża – Mariusza Jurkiewicza do wzięcia czasu. Po wznowieniu jego podopieczni wykorzystali sytuację bramkową, a dla Wiślaków trafiał Niko Mindegia. Następnie po obitej przez przyjezdnych poprzeczce na listę strzelców z podyktowanej siódemki wpisał się Tin Lucin wyprowadzając Nafciarzy na 5-bramkowe prowadzenie, 10:5. Skuteczna postawa w defensywie niebiesko-biało-niebieskich uniemożliwiła zdobycie gola gościom, jednak w kolejnej akcji w rzucie karnym mylił się Tin Lucin. Z kolei po przechwycie piłki przez Filipa Michałowicza debiutancką bramkę w ORLEN Superlidze zdobył Kiryl Samoila. Następnie 6. trafienie zanotowali gdańszczanie, na co odpowiedział później z kontry Marcel Sroczyk. Na około 10 minut przed końcem pierwszej połowy na tablicy widniał wynik 12:7.

W kolejnym ataku pozycyjnym Nafciarze popełnili błąd w ofensywie, ale chwilę później odzyskali piłkę i celnie rzucał Gergo Fazekas. Następnie na ławkę kar odesłany przez sędziów został Marcel Sroczyk, jednak mimo gry w osłabieniu goście nie zdołali zakończyć pozytywnie akcji. Z kolei na listę strzelców wpisał się Miha Zarabec, po czym z 7.metra Marcela Jastrzębskiego pokonał Piotr Papaj. Chwilę później parady bramkarskie zanotowali kolejno Poźniak Kornel oraz Marcel Jastrzębski, a z koła gola dla gospodarzy zdobył Mirsad Terzić. Po ponownej obronie płockiego bramkarza podyktowany rzut karny wykorzystał Michał Daszek, na co szybko odpowiedzieli gdańszczanie. W następnym ataku zatrzymany przez Kornela Poźniaka został Abel Serdio, a jego kolegom udało się minimalnie zniwelować dystans do Nafciarzy. W kolejnej akcji bramkarza gości pokonał Tomas Piroch, natomiast chwilę później 11. bramkę dla przyjezdnych zdobył Jakub Powarzyński. Na niecałą minutę przed końcem pierwszej połowy o czas poprosił trener gospodarzy – Xavi Sabate. Po przerwie jego podopieczni zdobyli 18 trafienie i schodzili do szatni z 7-bramkową zaliczką – 18:11.Drugą część spotkania trafieniem w 2 minucie otworzył Lovro Mihić, a potem odpowiedział na to Jakub Będzikowski. 22 trafienie dla Nafciarzy zdobył następnie Lovro Mihić, a paradę w bramce zanotował Marcel Jastrzębski, po czym celnie rzucał Tin Lucin. Po zgubionej piłce przez gości, szansę bramkową wykorzystał Przemysław Krajewski, a karę 2 minut otrzymał Patryk Siekierka, która była już jego trzecią, więc zakończył spotkanie z czerwoną kartką. Chwilę później w bramce płocczan interweniował Marcel Jastrzębski, jednak mimo tego miejscowi nie wykorzystali swojej szansy – pudłował Abel Serdio. Widząc zwiększający się dystans do Nafciarzy o czas poprosił szkoleniowiec gości – Mariusz Jurkiewicz. Po wznowieniu jego podopieczni wykluczyli na 2 minuty Mirsada Terzicia, jednak mimo gry w przewadze ich atak zakończył się niepowodzeniem. Następnie widząc lekkie zagubienie swoich zawodników w ofensywie o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po przerwie Tin Lucin obił jedynie poprzeczkę, a w bramce interweniowali kolejno Marcel Jastrzębski oraz Kornel Poźniak.W następnym ataku pozycyjnym gola dla Wybrzeża zdobył Patryk Niedzielenko, a po stracie piłki przez płocczan z koła trafiał Jovan Milicević. Niemoc rzutowa ze strony Nafciarzy trwała dalej, co skrzętnie wykorzystali gdańszczanie niwelując coraz bardziej straty. 23 trafienie po 12 minutach bez bramki zaliczył Lovro MihićChwilę później z koła na listę strzelców wpisał się Abel Serdio, po czym gola dla gości zdobył Jakub Powarzyński. Z kolei ponownie celnie rzucał hiszpański kołowy Wiślaków, a podyktowanego rzutu karnego nie wykorzystała drużyna z Gdańska, natomiast ze skrzydła nie mylił się Lovro Mihić. Dobra postawa w bramce Marcela Jastrzębskiego trwała dalej, a równie skuteczny okres gry w polu odnotował Abel Serdio zdobywając trzecie trafienie w bardzo krótkim czasie.Na 8 minut przed końcem na tablicy widniał wynik 27:17 z korzyścią dla płocczan. Następnie gola dla Wybrzeża zdobył Maciej Papina, na co szybko odpowiedział Niko Mindegia. W bramce ponownie gości zatrzymał Marcel Jastrzębski, jednak sytuacji bramkowej nie wykorzystali jego koledzy. Chwilę później 19. Trafienie dla gości zdobył Jakub Powarzyński, po czym celnie trafiał Kiryl Samoila. W następnych akcjach trafiali kolejno Jakub Powarzyński i Lovro Mihić, a podyktowanego rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Papaj. Z kolei Wiślacy wykluczyli z gry na 2 minuty Patryka Niedzielenko, a z 7.metra bramkarza gdańszczan pokonał Michał Daszek. Ostatnia akcja w meczu gości zakończyła się niepowodzeniem, a ORLEN Wisła Płock wygrała cały mecz 31:20.

ORLEN Wisła Płock – Energa Wybrzeże Gdańsk 31:20 (18:11)

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski – Daszek 2, Zarabec 1, Lucin 6, Piroch 2, Sroczyk 2, Serdio 3, Samoila 2, Michałowicz 3, Mihić 5, Fazekas 1, Krajewski 1, Terzić 1, Mindegia 2.

Energa Wybrzeże Gdańsk: Poźniak, Witkowski – Powarzyński 6, Będzikowski 3, Papina 3, Zmavc 2, Milicević 1, Niedzielenko 1, Pieczonka 1, Siekierka 1, Papaj 1, Stępień 1, Domagała, Jachlewski, Peret.