W pierwszym wtorkowym meczu 1/32 Fortuna Pucharu Polski rezerwy Jagiellonii uległy w Białymstoku Koronie Kielce 1-2, a wynik konfrontacji został ustalony już przed przerwą.

Na początku meczu zapachniało niespodzianką, gdyż po akcji lewą stroną i centrze w pole karne Marcin Wasilewski głową dał drugiemu zespołowi Jagielloni prowadzenie. Potem już więcej piłką operowali goście, a w 18. minucie strzałem z dystansu zapragnął pokonać Piekutowskiego Deaconu lecz piłka odbiła się od poprzeczki. Nie udało się rumuńskiemu pomocnikowi strzelić gola, ale już po 4 minutach został autorem ładnej asysty. Po jego wrzutce w pole karne akcję sfinalizował Adrian Dalmau, doprowadzając do wyrównania. Piłkarze z ekstraklasy nie spoczywali na laurach, a Deaconu nadal niepokoił defensywę gospodarzy, będąc najaktywniejszym graczem z Kielc. W 42. minucie znalazł się w dobrej sytuacji po zespołowej akcji Korony i po strzale odbitym od słupka zdobył drugiego gola dla przyjezdnych. Rozochocony Rumun minutę później był bliski strzelenia kolejnej bramki, ale drugi raz piłka po jego uderzeniu zetknęła się z poprzeczką.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił, a gracze Korony dążyli do strzelenia kolejnych bramek. Okazje mieli Dalmau, wprowadzony z ławki rezerwowych Schikavka oraz Podgórski. W kilku sytuacjach kapitalnie bronił Piekutowski, ofiarnie interweniowali też białostoccy obrońcy. W 74. minucie kielczanie aż trzykrotnie próbowali umieścić piłkę w siatce, jednak miejscowi przetrwali tą kawalkadę. Osiem minut później rezerwy Jagielloni miały znakomitą okazję na wyrównanie, ale z kilku metrów nie trafił w bramkę Matheus. W końcówce doświadczenie kieleckiego zespołu wzięło górę i nie pozwolił on już na zagrożenia ze strony młodej białostockiej drużyny. Korona Kielce wygrała w Białymstoku i jest drugą ekipą, która melduje się w 1/16 Fortuna Pucharu Polski.