Wiadomość o zakończeniu kariery reprezentacyjnej przez Grzegorza Krychowiaka nadeszła niespodziewanie, we wtorkowe południe. Piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. 

33-latek pierwszy raz wystąpił w reprezentacji Polski 14. grudnia 2008 r w wygranym meczu z Serbami (1:0). Od tego wydarzenia minęło zatem piętnaście lat. W biało-czerwonej koszulce z orłem na piersi rozegrał sto spotkań, podczas których strzelił pięć goli. Ostatni raz na boisko wybiegł w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy z Albanią, który zakończył się porażką polskich piłkarzy 0:2.

Krychowiak brał też udział z kadrą w Mistrzostwach Europy 2016 i 2021, a także był na Mistrzostwach Świata w 2018 i 2022 r.

Dziś polski pomocnik zdecydował się przekazać wszystkim kibicom swoją decyzję, która brzmi następująco:

”Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem zarówno dla człowieka jak i dla sportowca. Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć „dziękuję”. W dniu dzisiejszym rezygnuje z występów w Reprezentacji Polski. Dziękuję kibicom którzy byli z nami na dobre i na złe, w każdym meczu dawałem z siebie tyle ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej Żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach!”

Grzegorz, dziękujemy za każdy Twój występ z orzełkiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!