W spotkaniu wielu zwrotów akcji w ramach 1/32 Fortuna Pucharu Polski Kotwica Kołobrzeg uległa Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Lepiej ten mecz zaczęli pierwszoligowcy, lecz już na przerwę w roli prowadzącej schodziła Kotwica. Po regulaminowych dziewięćdziesięciu minutach i kolejnych trzech trafieniach po przerwie po regulaminowych dziewięćdziesięciu minutach brakowało rozstrzygnięcia, to samo było po dogrywce. Rzuty karne lepiej egzekwowali goście z Niecieczy i to oni zagrają w II rundzie.

1/32 Fortuna Pucharu Polski

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Bruk-Betu Termaliki. W 8. minucie rzut karny na bramkę zamienił Adam Radwański. „Słonie” długo dobrze sobie radziły w Kołobrzegu, ale pod koniec pierwszej połowy inicjatywa przechyliła się na korzyść gospodarzy. Najpierw w 41. minucie wyrównał Jonathan Junior. Tuż przed zejściem zawodników do szatni gola zdobył Josip Soljić.

W drugiej połowie festiwal strzelecki trwał nadal. Najpierw w 50. minucie wyrównał Andrzej Trubeha. Goście poszli za ciosem i w 61. minucie po raz drugi wyszli na prowadzenie, tym razem za sprawą Tomasa Poznara. Drugoligowiec odpowiedział w 69. minucie, trafieniem co dopiero wprowadzonego Filipa Kozłowskiego. W regulaminowym czasie gry nie padło więcej goli.

W dogrywce „Słonie” miały kolejnego karnego. W 95. minucie pewnie wykorzystał go Wiktor Biedrzycki. W Kołobrzegu ponownie pojawił się na murawie, po przerwie spowodowanej kontuzją. Trafienie stopera nie oznaczało końca emocji. Kołobrzeżanie przebudzili się po raz kolejny i w 114. minucie do remisu doprowadził Olaf Nowak. O losach przepustki do drugiej  rundy Pucharu Polski zadecydowały rzuty karne. Lepiej egzekwowali je zawodnicy „Słoni”. Z jedenastu metrów nie się nie pomyli: Biedrzycki, Poznar, Radwański i Arkadiusz Morąg.

Kotwica Kołobrzeg – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:4 po dogrywce (2:1, 3:3) RZUTY KARNE 3:4

Jonathan 40′, Soljić 45 (+1)’, Kozłowski 69′, Nowak 114′ – Radwański 8′(z karnego), Trubeha 50′, Poznar 61′, Biedrzycki 95′ (z karnego)

Kotwica: 88 Marek Kozioł – 4 Cezary Polak,  7 Łukasz Kosakiewicz, 21 Michał Kozajda, 2 Milosz Skowronek (46 19 Sebastian Murawski) – 24 Filipe Oliveira, 16 Josip Soljić (52 Jakub Rzeźniczak), 10 Michał Cywiński,  11 Tomasz Kaczmarek (67 9 Filip Kozłowski), 14 Aron Stasiak (56 99 Olaf Nowak) – 39 Jonathan Junior (89 94 Zak Abbott)

Bruk-Bet Termalica; 70 Eric Topór – 6 Maciej Wolski, 77 Artem Putiwcew, 18 Bartosz Farbiszewski, 13 Bruno Wacławek (67 97 Wiktor Biedrzycki) -10. Adam Radwański, 25 Arkadiusz Morąg (71 19 Erwin Bahonko), 90 Jakub Nowakowski, 26 Wojciech Jakubik (85 29 Tomasz Płaneta) – 53  Andrzej Trubeha,88 Tomas Poznar

Źródło: termalica.brukbet.com