Stal Rzeszów w meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi na własnym stadionie podejmowała rywala zza miedzy – Resovię. Goście kończyli spotkanie w osłabionym składzie po czerwonej kartce dla Radosława Adamskiego. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Stali, po debiutanckich bramkach w sezonie Adlera oraz Prokicia.

Gospodarze starali się zagrozić bramce przeciwnika po stałych fragmentach gry. W 17. minucie Kościelny zmusił do interwencji Pindrocha. Goście odpowiedzieli niecelnym strzałem zza pola karnego. W 36. minucie groźne dośrodkowanie posłał Mikulec, po czym Wrąbel musiał zaprezentować swoje umiejętności. Resovia miała w końcowych fragmentach pierwszej połowy przewagę w rzutach rożnych czy wyrzutach z autu. Tuż przed zakończeniem pierwszych 45 minut to Stal objęła prowadzenie. Autorem trafienia został Adler strzelający pierwszego gola w sezonie. Miejscowi kolejną szansę na zmianę wyniku stworzyli w szóstej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy, po akcji Kądziołki i okazji Prokicia. Radosław Adamski z Resovii tuż przed zejściem do szatni na przerwę obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

W drugiej połowie aktywni w drużynie Resovii byli rezerwowi. Akcje w bocznym sektorze boiska przeprowadzał Lempeleur, a w 53. minucie strzał w boczną siatkę oddał Ibe-Torti. Trzy minuty później goście doprowadzili do remisu. Bramkową akcję zakończył efektownym uderzeniem zza pola karnego Kanach. Celne uderzenie na bramkę przeciwnika oddali też piłkarze Resovii w 71. minucie. Ciepiela zagrywał do Mazka, a ten zmusił do skutecznej interwencji Wrąbla. Celny strzał na bramkę przeciwnika powędrował też z rzutu wolnego, ze strony gospodarzy w 74. minucie. Goście po raz kolejny zmusili do interwencji Wrąbla w 84. minucie, po uderzeniu Ciepieli. Resovia w końcowych fragmentach meczu miała przewagę w stałych fragmentach gry, rzutach rożnych oraz wolnych. Ostatecznie żadnego z nich nie zamieniła na zwycięskiego gola. Gospodarze zagrali do samego końca spotkania, co opłaciło im się. Grając z przewagą jednego zawodnika Stal strzeliła zwycięską bramkę za sprawą Prokicia.