Kubacki
Foto: skijumping.pl/Tadeusz Mieczyński

Letnie Grand Prix wróciło z najlepszą obsadą, wśród której znaleźli się także polscy skoczkowie: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek oraz Aleksander Zniszczoł. Pierwszego dnia w Hinzenbach (HS 90) punkty udało się zdobyć czwórce z nich. 

W kwalifikacjach cała piątka naszych reprezentantów zaprezentowała się na tyle dobrze, żeby awansować do pierwszej serii konkursowej. W niej skoczkowie odbijali się z dwunastej belki startowej. Najwyżej sklasyfikowany został Dawid Kubacki po skoku na 90,5 m. Polak zajmował miejsce tuż za podium, z niewielką stratą do prowadzącego  Niemca Andreasa Wellingera (3,1 pkt). Na dziesiątym miejscu uplasował się Piotr Żyła (89,5 m) wraz z Niemcem Philippem Raimundem. Pod koniec trzeciej dziesiątki mieliśmy jeszcze Kacpra Juroszka (87 m) i Pawła Wąska (86,5 m). Obaj panowie zajmowali tą samą dwudziestą dziewiątą lokatę. Awansu do drugiej serii nie udało się dostać Aleksandrowi Zniszczołowi (32. miejsce). 85 metrów okazało się zbyt krótką odległością, żeby wystąpić w finale.

W drugiej części zawodów byliśmy świadkami tańca z platformą. Belka wędrowała raz na trzynasty stopień, za chwilę na dwunasty, a nawet i na jedenasty. Ciężko więc było mówić o całkowitej sprawiedliwości konkursu. Z czwartej pozycji na siódmą spadł Dawid Kubacki (87 m). Na dokładnie tym samym miejscu, co po pierwszej serii konkurs zwieńczył Piotr Żyła (89 m). Swoją lokatę poprawili Juroszek (87 m) i Wąsek (88,5 m). Obaj panowie zanotowali dłuższe odległości co przesunęło ich na kolejno dwudziestą czwartą i dwudziestą piątą lokatę. Konkurs wygrał Andreas Wellinger, drugi był Stephan Leyhe, a trzeci Daniel Tschofenig.

W klasyfikacji generalnej LGP nadal prowadzi Bułgar Władimir Zografski – 500 pkt. Drugi jest Szwajcar Gregor Deschwanden, a trzeci Japończyk Ren Nikaido. Wśród Polaków najwyżej są Piotr Żyła (186 pkt) – czwarte miejsce i Aleksander Zniszczoł (181 pkt) – piąte miejsce.

Z gorszych wiadomości – reprezentacja Polski (770 pkt) straciła liderowanie w Pucharze Narodów na rzecz Austriaków (785 pkt).

Jutro kolejna szansa na zdobycze punktowe. Kwalifikacje LGP wystartują o 13:30, a konkurs o 14:45.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!