Interesujący mecz stoczyły w Opolu drużyny Gwardii oraz ORLEN Wisły Płock w ramach 7. kolejki ORLEN Superligi. Płocczanie wprawdzie odnieśli siódme zwycięstwo w rozgrywkach, niemniej musieli się na nie sporo napracować.

Mecz 7. serii ORLEN Superligi celnym strzałem na bramkę rywala otworzyli gospodarze, a chwilę później prowadzili już 2:0. Pierwszą bramkę dla Nafciarzy w tym spotkaniu w 3. minucie zdobył Tomas Piroch. W kolejnej akcji w bramce Wiślaków interweniował Mirko Alilović, po czym tym samym po drugiej stronie odpowiedział Adam Machler, a wkrótce sytuację bramkową wykorzystał Michał Milewski. Następnie czeski rozgrywający płocczan jedynie obił poprzeczkę, jednakże atak gospodarzy również zakończył się niepowodzeniem. Chwilę później podyktowanej siódemki nie wykorzystał Tin Lucin, ale Niebiesko-biało-niebiescy mimo tego nadal zostali w posiadaniu piłki i na listę strzelców wpisał się ponownie Tomas Piroch. W kolejnym ataku opolanie odnotowali stratę, co skrzętnie wykorzystał Dmitrii Zhitnikov doprowadzając do wyrównania 3:3. Następnie paradę bramkarską zanotował Mirko Alilović, a po rzucie Marcela Sroczyka drużyna gości wyszła na jednobramkowe prowadzenie.

Chwilę później karę 2 minut otrzymał Dawid Dawydzik, jednak mimo gry w przewadze atak gwardzistów zakończył się fiaskiem. Pomimo utraty piłki przez gości, Adam Machler nie trafił na pustą bramkę. Następnie bramkarz miejscowych obronił strzał przyjezdnych, jednak opolanie zanotowali stratę w ofensywie, co skrzętnie wykorzystali Nafciarze kończąc atak bramką. Widząc sytuację na boisku o czas poprosił szkoleniowiec Gwradii – Bartosz Jurecki. Po wznowieniu jego podopieczni ponownie zgubili piłkę, a z kontry gola dla płocczan zdobył Tomas Piroch. Dobra postawa Wiślaków w obronie pozwoliła na przejęcie, a akcję celnym rzutem zakończył Marcel Sroczyk. Niemoc strzelecka gospodarzy trwająca 11 minut dobiegła końcowi po celnym strzale z dystansu Fabiana Sosny, a z kolei bramkę z rzutu z biodra zdobył Dmitrii Zhitnikov. Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy na tablicy widniał wynik 8:5 dla przyjezdnych.

W następnym ataku pozycyjnym na listę strzelców z dobitki wpisał się Michał Daszek, na co celnym trafieniem odpowiedziała drużyna z Opola. Z kolei bramkę dla płocczan zdobywał Tomas Piroch wykluczając przy tym na 2 minuty Mateusza Jankowskiego. Grająca w osłabieniu Gwardia nie zdołała pozytywnie zakończyć ataku, co skrzętnie wykorzystał Michał Daszek rzutem na pustą bramkę. Chwilę później w bramce Niebiesko-biało-niebieskich interweniował Mirko Alilović, a po tym Lovro Mihić wyprowadził gości na 6-bramkowe prowadzenie. W kolejnej akcji gospodarze popełnili błąd kroków, jednak następnie pomiędzy słupkami gwardzistów interweniował Adam Machler. Chwilę później na ławkę kar odesłany został po raz drugi w spotkaniu Dawid Dawydzik, a grający w przewadze opolanie zmniejszyli dystans do 5 trafień. Na niecałe 3 minuty przed końcem o przerwę poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu gola z koła zdobył Hiszpan Abel Serdio, na co szybko odpowiedział Fabian Sosna. Po faulu w ataku Nafciarzy, opolanie wykluczyli na 2 minuty z gry Mirsada Terzicia, po czym rzutem ze skrzydła zamknęli pierwszą część gry. Do szatni goście zeszli z 4-bramkową zaliczką – 13:9.

Drugą część spotkania celnym rzutem na bramkę rywala w 33. minucie rozpoczęła drużyna z Płocka, na co szybko i skutecznie odpowiedział Piotr Jędraszczyk. Następnie na listę strzelców wpisał się Gergo Fazekas, po czym bramkę ponownie zdobywał Piotr Jędraszczyk. Chwilę później gola dla płocczan zanotował Miha Zarabec, a wkrótce po raz trzeci z rzędu trafiał środkowy rozgrywający opolan. Następnie dla Nafciarzy bramki zdobywali Michał Daszek, Marcel Sroczyk oraz Miha Zarabec. W kolejnym ataku pozycyjnym dla gospodarzy z koła trafiał Mateusz Jankowski, natomiast ze skrzydła na listę strzelców wpisał się ponownie Marcel Sroczyk. Przebieg sytuacji na boisku zmusił trenera Bartosza Jureckiego o poproszenie o czas. Po wznowieniu gola z dystansu dla gwardzistów zdobył Antoni Łangowski, po czym ze skrzydła celnie odpowiedział Michał Daszek.

Następnie bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Jędraszczyk, a wkrótce piłkę w siatce rywali umieścił Tomas Piroch. Kolejna akcja Nafciarzy zakończyła się niepowodzeniem, jednak w ataku problemy mieli również gospodarze, a widzący to szkoleniowiec Opolan postanowił poprosić o przerwę. Mimo czasu z trenerem miejscowi nie wykorzystali sytuacji bramkowej, a w kolejnym ataku na ławkę kar musiał udać się Janusz Wandzel, po czym celny strzał oddał Gergo Fazekas wyprowadzając drużynę z płocka na 8-bramkowe prowadzenie. Następnie na pustą bramkę opolan trafiał Leon Susnja powiększając jeszcze bardziej przewagę do zespołu Gwardii. 6-minutową niemoc strzelecką gospodarzy zakończył Mateusz Jankowski. Chwilę później arbitrzy spotkania podyktowali obustronne wykluczenie dla Abela Serdio oraz Pawła Stempina, a po faulu w ataku przyjezdnych gola dla miejscowych zdobył Mateusz Wojdan odsyłając przy tym na ławkę kar Marcela Sroczyka. Następnie po pudle Nafciarzy dystans do płocczan zmniejszyli kolejno Marek Monczka oraz Fabian Sosna – 19:25.

Taki przebieg zdarzeń skłonił trenera gości do poproszenia o czas. Po przerwie z rzutu karnego bramkarza gospodarzy pokonał Michał Zarabec, a po stracie piłki przez opolan na listę strzelców wpisał się Marcel Sroczyk. W kolejnym ataku punkt dla gwardzistów zdobył Fabian Sosna, na co szybko rzutem z dystansu odpowiedział Kiryl Samoila. Następnie akcja miejscowych zakończyła się niepowodzeniem, jednak płocczanie również nie wykorzystali sytuacji bramkowej. Chwilę później z koła trafiał Janusz Wandzel, po czym ponownie piłkę w bramce rywala umieścił Kiryl Samoila. Na 2 minuty przed końcem wśród gospodarzy punktowali kolejno Janusz Wandzel i Fabian Sosna, a na ławkę kar odesłany został Miha Zarabec. W następnej ofensywie Nafciarze wykluczyli Janusza Wandzela, a podyktowanej siódemki nie wykorzystał Michał Daszek, wskutek czego gwardziści zmniejszyli dystans do gości do 6 trafień. Po stracie piłki przez ORLEN Wisłę Płock spotkanie golem na pustą bramkę zamknął Fabian Sosna, a mecz zakończył się wynikiem 30:25 na korzyść Wiślaków.

Gwardia Opole 25:30 (9:13) ORLEN Wisła Płock

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski, Alilović – Daszek 4, Zarabec 3, Lucin, Piroch 6,  Sroczyk 5, Serdio 1, Susnja 1, Samoila 2, Mihić 1, Fazekas 4, Terzić, Zhitnikov 3, Mindegia, Dawydzik.

Energa Wybrzeże Gdańsk: Machler, Ałaj – Sosna 7, Jędraszczyk 5, Jankowski 3, Wodan 3, Wandzel 2, Milewski 2, Łangowski 1, Monczka 1, Stempin 1, Hryniewicz, Scisłowicz. Chychykalo, Kawka.

Gwardia Opole (8 min kar) : ORLEN Wisła Płock ( 12 min kar)

Źródło: Biuro prasowe ORLEN Superliga