fot: pogonszczecin.pl

Pogoń Szczecin rozbiła na własnym boisku Lecha Poznań, pokonując wicemistrzów Polski 5:0 w meczu 10. kolejki PKO Ekstraklasy.

Pogoń wyszła na prowadzenie w siedemnastej minucie spotkania, gdy Fredrik Ulvestad najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Kamila Grosickiego i uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce Bartosza Mrozka. W 25. minucie powinni być 2:0, po tym jak znakomite podanie od Kamila Grosickiego otrzymał Wahan Biczachczjan, którego uderzenie okazało się zbyt lekkie, by pokonać bramkarza rywali. Po chwili ponownie zrobiło się groźnie pod bramką gości, a zaskoczyć Mrozka próbował z dystansu Leonardo Koutris. W 33. minucie Pogoń podwyższyła prowadzenie po gol Alexandra Gorgona, który wykorzystał podanie Ulvestada i uderzeniem z powietrza umieścił piłkę w bramce rywali. Pogoń atakowała i podwyższyła prowadzenie w 39. minucie, gdy Wahan Biczachczjan pokonał Mrozka uderzeniem z pola karnego.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia Kamila Grosickiego, który dobił uderzenie Leonardo Koutrisa, które wybronił Mrozek, ale wobec dobitki reprezentanta Polski był bezradny. Lech zagroził bramce rywali w 58. minucie, a akcję Lechitów wykończył uderzeniem nad bramką Velde. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Mariusz Fornalczyk, który wykorzystał kontratak Portowców i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.