Damian Stępień
Foto: ijf.org

Z czeskiej Pragi z brązowym medalem Pucharu Świata wyjechał judoka Damian Stępień (kat. 90 kg). 

Polak rozpoczął od zwycięstwa nad Ukraińcem Oleksandrem Cherkaiem, a później Szwajcarem Simonem Gautschimem. W ćwierćfinale zmierzył się z Słowakiem Peterem Zilką. Niestety, w tym wypadku to jego rywal okazał się lepszy. Nasz reprezentant trafił jednak do repasaży, gdzie stoczył walkę z Holendrem – Tigo Renesem. Dzięki trzem karą shido to polski judoka wyszedł z tego pojedynku zwycięsko. O brązowy medal rywalizował z kolejnym Holendrem Markiem Van Dijkiem wygrywając z nim przez ippon.

Wysokie, piąte miejsce w tej samej kategorii wagowej co i Stępień przypadło Jakubowi Pankowskiemu, który pokonał kolejno Czecha Tobiasa Jelineka, a potem Ukraińca Tymura Valieieva. Mimo porażki z Holendrem Van Dijkiem Polak znalazł się repasażu z Węgrem Gergelym Nerpelem i wygrał. Następnie starł się o brąz z Peterem Zilką. To jego przeciwnik po akcji ocenionej na ippon mógł cieszyć się z brązowego medalu. Pankowski zakończył zawody na piątej lokacie.

W imprezie brało udział więcej polskich reprezentantów, którzy odpadali zdecydowanie szybciej ze zmagań. Dla zainteresowanych zostawiamy jednak link, ze szczegółowymi rezultatami z Pragi: https://judotv.com/competitions/cont_open_cze2023/results

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!